WP Cloud Plugins - en to da translation catalogue (1632 entries)

en:  In most cases this can be enabled via your server configuration panel. Otherwise, ask your web host how to enable this extension for your server.
da:  I de fleste tilfælde kan dette aktiveres via dit serverkonfigurationspanel. Ellers spørg din webhost, hvordan du aktiverer denne udvidelse til din server.

en: "Access Forbidden" Notice
da: meddelelse om "Adgang forbudt"

en: ### Default Module ###
da: ### Standardmodul ###

en: %1$s - There is a newer version of WordPress available (%2$s)
da: %1$s - Der er en nyere version af WordPress tilgængelig (%2$s)

en: %1$s - We recommend setting memory to at least 256MB. See: %2$s
da: %1$s - Vi anbefaler at indstille hukommelsen til mindst 256 MB. Se:%2$s

en: %d file(s) uploaded for product
da: %d fil(er) uploadet for produktet

en: %s activity for %s
da: %s aktivitet i%s

en: %s added as downloadable file!
da: %s tilføjet som downloadbar fil!

en: %s added the %s %s in %s
da: %s tilføjede%s%s i%s

en: %s approved the collection on %s
da: %s godkendte indsamlingen på %s

en: %s created a %s for the %s %s
da: %s oprettede en%s for%s%s

en: %s deleted the %s %s
da: %s slettede%s%s

en: %s downloaded %s files from %s %s as ZIP file
da: %s downloadede %s filer fra %s %s som ZIP-fil

en: %s downloaded the %s %s
da: %s downloadede%s%s

en: %s downloaded the %s %s as %s file
da: %s downloadede%s%s som%s filen

en: %s edited the %s %s
da: %s redigerede%s%s

en: %s has not yet approved the collection. The latest changes are from %s
da: %s har endnu ikke godkendt samlingen. De seneste ændringer er fra %s

en: %s module
da: %s modul

en: %s moved the %s %s to %s
da: %s flyttede%s%s til%s

en: %s needs your help!
da: %s har brug for din hjælp!

en: %s performed an action: %s for %s
da: %s har udført en handling: %s for %s

en: %s previewed the %s %s
da: %s viste et eksempel på%s%s

en: %s renamed the %s %s to %s
da: %s omdøbte%s%s til%s

en: %s searched for "%s" in %s
da: %s søgte efter "%s" i%s

en: %s searched for: %s
da: %s søgte efter:%s

en: %s streamed the %s %s
da: %s streamet%s%s

en: %s tried to upload %s (%s) to %s
da: %s forsøgte at uploade %s (%s) til %s

en: %s updated the %s of the %s %s
da: %s opdaterede%s af%s%s

en: %s updated the description of the %s %s
da: %s opdateret beskrivelsen af %s %s

en: (no title)
da: (ingen titel)

en: (x) selected
da: (x) udvalgt

en: 1 month
da: 1 måned

en: 1 week
da: 1 uge

en: 1 year
da: 1 år

en: 1,5 year
da: 1,5 år

en: 2 weeks
da: 2 uger

en: 2 years
da: 2 år

en: 3 months
da: 3 måneder

en: 6 months
da: 6 måneder

en: A PHP extension stopped the file upload
da: En PHP-udvidelse stoppede filoverførslen

en: A visitor
da: Besøgende

en: ACTION REQUIRED: WP Cloud Plugin lost authorization to %s account
da: HANDLING KRAVET: WP Cloud Plugin mistede tilladelse til%s konto

en: AJAX Requests Checks
da: Kontrol af AJAX-anmodninger

en: API Application
da: API-applikation

en: Abort upload
da: Afbryd upload

en: Accent Color
da: Fremhævet farve

en: Access Forbidden
da: Adgang forbudt

en: Accessibility
da: Tilgængelighed

en: Account (ID: %s) is not connected.
da: Konto (ID: %s) er ikke tilsluttet.

en: Account Email
da: Konto email

en: Account ID
da: Konto ID

en: Account Name
da: Konto Navn

en: Account Profile Image Url
da: Konto profil billede Url

en: Account is not linked to the plugin anymore.
da: Kontoen er ikke længere knyttet til plugin'et.

en: Account not connected
da: Konto ikke tilsluttet

en: Accounts
da: Konti

en: Action page
da: Handlingsside

en: Actions
da: Handlinger

en: Activate
da: Aktiver

en: Activate License
da: Aktiver licens

en: Activate the Google Pop Out button which is visible in the inline preview for a couple of file formats.
da: Aktivér Google Pop Out-knappen, som er synlig i inline-eksempelvisningen for et par filformater.

en: Activate the plugin!
da: Aktiver plugin'et!

en: Activate via Envato Market
da: Aktiver via Envato Market

en: Activate your license
da: Aktiver din licens

en: Active plugins
da: Aktive plugins

en: Add
da: Tilføj

en: Add & Configure Modules
da: Tilføj og konfigurer moduler

en: Add Account
da: Tilføj konto

en: Add Direct links
da: Direkte links

en: Add File
da: Tilføj fil

en: Add Label
da: Tilføj etiket

en: Add Module
da: Tilføj modul

en: Add New
da: Tilføj ny

en: Add New Module
da: Tilføj nyt modul

en: Add a button to download a file
da: Tilføj en knap til at downloade en fil

en: Add a description...
da: Tilføj en beskrivelse...

en: Add a list of file download/view links
da: Tilføj en liste med links til download/visning af filer

en: Add a prefix to the name of the uploaded files. This can include a folder path.
da: Tilføj et præfiks til navnet på de uploadede filer. Dette kan omfatte en mappesti.

en: Add a refresh button in the header so users can refresh the data in the module and pull changes.
da: Tilføj en opdateringsknap i overskriften, så brugerne kan opdatere dataene i modulet og trække ændringer frem.

en: Add description
da: Tilføj beskrivelse

en: Add extensions separated with a pipe symbol: | . E.g. jpg|png|gif.
da: Tilføj udvidelser adskilt med et rør-symbol: | . F.eks. jpg|png|gif.

en: Add files or folders by name, ID or mimetype separated with a pipe symbol: | . E.g. (file1.jpg|long folder name).
da: Tilføj filer eller mapper ved navn, ID eller mimetype adskilt med | f.eks. (file1.jpg|langt mappenavn).

en: Add folder
da: Tilføj mappe

en: Add multiple email addresses by separating them with a comma (<code>,</code>).
da: Tilføj flere e-mailadresser ved at adskille dem med et komma (<code>,</code>).

en: Add search terms if you want to start a search when the shortcode is rendered. Please note that this only affects the initial render. If you want to only show specific files, you can use the Filters tab
da: Tilføj søgeudtryk, hvis du vil starte en søgning, når kortkoden gengives. Bemærk, at dette kun påvirker den oprindelige gengivelse. Hvis du kun vil vise specifikke filer, kan du bruge fanen Ekskluderinger

en: Add shortcut
da: Tilføj genvej

en: Add the labels that users can add to items during the review.
da: Tilføj de etiketter, som brugerne kan føje til emnerne under gennemgangen.

en: Add the user's email address to the sharing permissions of the created cloud folder. The user will be able to access the folder directly through the cloud, not just through this plugin.
da: Føj brugerens e-mailadresse til delingstilladelserne for den oprettede cloud-mappe. Brugeren vil kunne få adgang til mappen direkte gennem skyen, ikke kun gennem dette plugin.

en: Add thumbnails for the items in the playlist.
da: Tilføj miniaturebilleder til emnerne i afspilningslisten.

en: Add to Media Library
da: Tilføj til mediebibliotek

en: Add your WorkSpace ID if you want to use URL shortener to interact with your account in the context of your Rebrandly Workspace.
da: Tilføj dit WorkSpace-id, hvis du vil bruge URL-forkorter til at interagere med din konto i forbindelse med dit Rebrandly Workspace.

en: Add your file
da: Tilføj din fil

en: Add your files
da: Tilføj dine filer

en: Add your own custom classes to the plugin container. Multiple classes can be added seperated by a whitespace.
da: Tilføj dine egne brugerdefinerede klasser til plugin-containeren. Der kan tilføjes flere klasser adskilt af et mellemrum.

en: Add/Edit descriptions
da: Tilføj / rediger beskrivelser

en: Adds an Add Folder button to the upload form if the browser supports it. It allows the user to upload folders keeping their folder structure intact.
da: Tilføjer en knap Tilføj mappe til uploadformularen, hvis browseren understøtter det. Det giver brugeren mulighed for at uploade mapper, så mappestrukturen forbliver intakt.

en: Adjust the file name by adding prefixes, suffixes and replacing the file name itself.
da: Juster filnavnet ved at tilføje præfikser, suffikser og erstatte selve filnavnet.

en: Advanced
da: Avanceret

en: After: Order notes
da: Efterfølgende: Bestil noter

en: After: Payment
da: Efter: Betaling

en: After: customer details
da: Efter: kundeoplysninger

en: Ai! Something has gone wrong and the selection has not yet been saved. Please try again, and if the problem persists, please contact us.
da: Ai! Noget er gået galt, og valget er endnu ikke blevet gemt. Prøv venligst igen, og kontakt os, hvis problemet fortsætter.

en: Albanian
da: Albansk

en: All Events
da: Alle Arrangementer

en: All Modules
da: Alle moduler

en: All Personal Folders are created on the first rendering of a module that has the Personal Folders feature enabled.
da: Alle personlige mapper oprettes ved den første gengivelse af et modul, der har funktionen Personlige mapper aktiveret.

en: All new Review & Approve modules will automatically be assigned a randomly generated password.
da: Alle nye Review & Approve-moduler får automatisk tildelt en tilfældigt genereret adgangskode.

en: Allow Mouse Click on Image
da: Tillad museklik på billedet

en: Allow ZIP Downloads
da: Tillad ZIP-downloads

en: Allow download
da: Tillad download

en: Allow folder upload
da: Tillad upload af mappe

en: Allow items to be tagged with specific labels.
da: Gør det muligt at mærke varer med specifikke etiketter.

en: Allow preview in new tab
da: Tillad forhåndsvisning i ny fane

en: Allow switching between views
da: Tillad skift mellem visninger

en: Allow the plugin to maintain access to the content on behalf of the user.
da: Tillad plugin'et at opretholde adgang til indholdet på brugerens vegne.

en: Allow the plugin to see and download all of your %s files and files shared with you. We ask for `see` permission so that you can list the files through the plugin modules, the `download` permission allows your users to downloads files from your Google Drive.
da: Tillad pluginet at se og downloade alle dine %s filer og filer, der er delt med dig. Vi beder om `see` tilladelse, så du kan liste filerne gennem plugin-modulerne, `download` tilladelsen giver dine brugere mulighed for at downloade filer fra dit Google Drev.

en: Allow the plugin to see your primary %s email address. The email address will be displayed on this page for easy account identification.
da: Tillad plugin'et at se din primære %s e-mailadresse. E-mail-adressen vises på denne side for at gøre det nemt at identificere kontoen.

en: Allow the plugin to see your publicly available personal info, like name and profile picture. Your name and profile picture will be displayed on this page for easy account identification.
da: Tillad pluginprogrammet at se dine offentligt tilgængelige personlige oplysninger, f.eks. navn og profilbillede. Dit navn og profilbillede vil blive vist på denne side for at gøre det nemt at identificere din konto.

en: Allow the plugin to see, download, edit, create and delete all of your %s files and files shared with you. We ask for `see` permission so that you can view the files through the plugin modules. The `create` permission is required for letting uploading new content to your cloud account. The other permissions are needed so that you can manage your files on your cloud account. This includes renaming, editing, deleting and sharing your files via the plugin modules.
da: Tillad pluginet at se, downloade, redigere, oprette og slette alle dine %s filer og filer, der er delt med dig. Vi beder om `see`-tilladelse, så du kan se filerne gennem plugin-modulerne. Tilladelsen `create` er påkrævet for at kunne uploade nyt indhold til din cloud-konto. De andre tilladelser er nødvendige, så du kan administrere dine filer på din cloud-konto. Dette omfatter omdøbning, redigering, sletning og deling af dine filer via plugin-modulerne.

en: Allow the plugin to see, download, edit, create and delete only specific  %s files you use with this plugin. We ask for `see` permission so that you can view the files through the plugin modules. The `create` permission is required for letting uploading new content to your cloud account. The other permissions are needed so that you can manage your files on your cloud account. This includes downloading, renaming, editing, deleting and sharing those plugin specific files via the plugin modules. The plugin is not able to access any content on your %s which is not uploaded via the plugin.
da: Tillad pluginet at se, downloade, redigere, oprette og slette kun specifikke %s filer, du bruger med dette plugin. Vi beder om `see`-tilladelse, så du kan se filerne gennem plugin-modulerne. Tilladelsen `create` er påkrævet for at kunne uploade nyt indhold til din cloud-konto. De andre tilladelser er nødvendige, så du kan administrere dine filer på din cloud-konto. Dette omfatter download, omdøbning, redigering, sletning og deling af disse plugin-specifikke filer via plugin-modulerne. Pluginet kan ikke tilgå noget indhold på din %s, som ikke er uploadet via pluginet.

en: Allow the plugin to see, edit, create, and delete all of your %s files
da: Tillad plugin'et at se, redigere, oprette og slette alle dine %s filer

en: Allow the plugin to see, edit, create, and delete all of your %s files and files that are shared with you
da: Tillad plugin'et at se, redigere, oprette og slette alle dine %s filer og filer, der deles med dig

en: Allow the user to quickly access the breadcrumb, folders and header actions by using the 'return to the top' button in the module.
da: Giv brugeren mulighed for hurtigt at få adgang til brødkrumme, mapper og overskriftshandlinger ved hjælp af knappen "tilbage til toppen" i modulet.

en: Allow the user to see thumbnail of a file when hovering over an quick preview button.
da: Tillad brugeren at se et miniaturebillede af en fil, når han/hun holder musen over en knap til hurtig visning.

en: Allow user to skip advertisment after after the following amount of seconds have elapsed
da: Giv brugeren mulighed for at springe reklamer over, efter at den følgende mængde sekunder er gået

en: Allow user to skip advertisment after after the following amount of seconds have elapsed.
da: Tillad brugeren at springe reklame over, når følgende antal sekunder er gået.

en: Allow user to skip advertisment after the following amount of seconds have elapsed
da: Tillad brugeren at springe reklame over, når følgende antal sekunder er gået

en: Allow users to add and edit descriptions.
da: Tillad brugere at tilføje og redigere beskrivelser.

en: Allow users to copy content.
da: Tillad brugere at kopiere indhold.

en: Allow users to create folders.
da: Tillad brugere at oprette mapper.

en: Allow users to delete content on your Cloud account.
da: Tillad brugere at slette indhold på din Cloud-konto.

en: Allow users to edit Google Documents and Office documents.
da: Giv brugerne mulighed for at redigere Google-dokumenter og Office-dokumenter.

en: Allow users to select multiple files and folders for ZIP download
da: Tillad brugere at vælge flere filer og mapper til ZIP-download

en: Allows you to access your Dropbox Team Folders if you are using a Business Account
da: Giver dig adgang til dine Dropbox Team Folders, hvis du bruger en erhvervskonto

en: Allows your customers to upload files when ordering this product.
da: Tillader dine kunder at uploade filer, når du bestiller dette produkt.

en: Almost done...
da: Næsten færdig...

en: Almost ready
da: Næsten klar

en: Always visible.
da: Beskrivelser altid synlige

en: Always.
da: Altid.

en: An anonymous user
da: Anonym bruger

en: An estimate of the API bandwidth is used. If a user stops downloading a file before it is complete, it will still count as a full download.
da: Der bruges et estimat af API-båndbredden. Hvis en bruger stopper med at downloade en fil, før den er færdig, vil den stadig tælle som en fuld download.

en: Animation duration
da: Animationens varighed

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Anything else you want us to know?
da: Er der andet, du vil have os til at vide?

en: App Folder - Limited Access
da: App-mappe - begrænset adgang

en: App Folder - Only access files uploaded by the plugin
da: App Folder - Få kun adgang til filer, der er uploadet af plugin'et

en: Approval Notifications
da: Meddelelser om godkendelse

en: Approve
da: Godkend

en: Approve Collection
da: Godkend indsamling

en: Approve selection
da: Godkend udvælgelse

en: Approved
da: Godkendt

en: Arabic
da: Arabisk

en: Arrangement of the slides. Arrange the slides in a row (horizontal) or column (vertical).
da: Arrangement af dias. Arranger dias i en række (vandret) eller kolonne (lodret).

en: As anonymous users will not have user metadata that can be used in the folder name template, the plugin will generate a unique user metadata object for those users instead. By default, their folder name will be prefixed with "%s" so all their folders are grouped together. You can change that prefix here.
da: Da anonyme brugere ikke vil have brugermetadata, der kan bruges i skabelonen for mappenavnet, vil pluginprogrammet i stedet generere et unikt brugermetadataobjekt for disse brugere. Som standard vil deres mappenavn blive indledt med "%s", så alle deres mapper grupperes sammen. Du kan ændre dette præfiks her.

en: As the API does not provide thumbnails on the fly, the plugin will generate and store them locally. You can purge that folder if needed.
da: Da API'en ikke leverer thumbnails på farten, vil plugin'et generere og gemme dem lokalt. Du kan rense den mappe, hvis det er nødvendigt.

en: As the API does not provide thumbnails on the fly, the plugin will generate and store them locally. You can purge that folder if needed..
da: Da API'et ikke leverer miniaturebilleder i farten, vil plugin'et generere og gemme dem lokalt. Du kan rense denne mappe om nødvendigt...

en: Ascending
da: Stigende

en: Ask to enter a password before the content is displayed.
da: Bed om at indtaste en adgangskode, før indholdet vises.

en: Aspect ratio
da: Billedformat

en: Attach your documents
da: Vedhæft dine dokumenter

en: Audio Player
da: LydafspillerComment

en: Author URL
da: Forfatter URL

en: Authorization is managed by the Network Admin via the %sNetwork Settings%s
da: Autorisation administreres af netværksadministratoren via %sNetværksindstillinger%s

en: Auto Play
da: Afspil automatisk

en: Auto mode
da: Automatisk tilstand

en: Auto size
da: Automatisk størrelse

en: Automatically create a shared link for the upload folder.
da: Opret automatisk et delt link til uploadmappen.

en: Automatically create shared links for the uploaded files.
da: Opret automatisk delte links til de uploadede filer.

en: Automatically create the Personal Folders for an user after their registration on the site.
da: Opret automatisk de personlige mapper for en bruger efter deres registrering på webstedet.

en: Automatically generate shared links for uploaded files and folders. If you use the module as an upload field in your form, the shared links will also be stored in the form submissions.
da: Generer automatisk delte links til uploadede filer og mapper. Hvis du bruger modulet som et uploadfelt i din formular, vil de delte links også blive gemt i formularindsendelserne.

en: Automatically open the lightbox immediately after the module has loaded the content. Can be useful if you want the slideshow to start in full screen when the page opens.
da: Åbner automatisk lyskassen umiddelbart efter, at modulet har indlæst indholdet. Kan være nyttigt, hvis du ønsker, at diasshowet skal starte i fuld skærm, når siden åbnes.

en: Automatically start the next item in playlist once current one is finished.
da: Start automatisk det næste element i afspilningslisten, når det aktuelle element er færdigt.

en: Autoplay
da: Automatisk afspilning

en: Autoplay is generally not recommended as it is seen as a negative user experience. It is also disabled in many browsers
da: Autoplay anbefales generelt ikke, da det ses som en negativ brugeroplevelse. Det er også deaktiveret i mange browsere

en: Available labels
da: Tilgængelige etiketter

en: Available placeholders:
da: Tilgængelige pladsholdere:

en: Available placeholders: %s
da: Tilgængelige pladsholdere: %s

en: Back
da: Tilbage

en: Background color for dark theme
da: Baggrundsfarve for mørkt tema

en: Background color for light theme
da: Baggrundsfarve for light-tema

en: Backward
da: Baglæns

en: Bandwidth usage
da: Brug af båndbredde

en: Bandwidth usage (in GB)
da: Brug af båndbredde (i GB)

en: Basic Actions
da: Grundlæggende handlinger

en: Before checkout form
da: Før check ud formular (kassesiden)

en: Before we start: your Data & Privacy
da: Før vi begynder: dine data og privatliv

en: Before: Order notes
da: Før: Bestil noter

en: Before: Payment
da: Før: Betaling

en: Before: customer details
da: Før: kundeoplysninger

en: Begin authorization
da: Begynd autorisationen

en: Begin the license activation using your Envato Account or license code.
da: Start licensaktiveringen ved hjælp af din Envato-konto eller licenskode.

en: Belarusian
da: Hviderussisk

en: Beta testing
da: Betatestning

en: Black
da: Sort

en: Block untraceable users
da: Bloker brugere, der ikke kan spores

en: Border radius
da: Kantradius

en: Box Account Settings
da: Indstillinger for uploadboks

en: Box will only create a single shared link per file. Setting a password, expiration date or permission will basically change the sharing permission of the file itself. It will affect the existing shared link for the file.
da: Box opretter kun et enkelt delt link pr. fil. Hvis du indstiller en adgangskode, udløbsdato eller tilladelse, ændres delingstilladelsen for selve filen. Det vil påvirke det eksisterende delte link for filen.

en: Break link with Personal Folder
da: Bryd forbindelsen til den personlige mappe

en: Bulgarian
da: Bulgarsk

en: Business Accounts
da: Erhvervskonti

en: Button
da: Knap

en: Buy License
da: Køb licens

en: By default the plugin will only load it scripts when the shortcode is present on the page. If you are dynamically loading content via AJAX calls and the plugin does not show up, please enable this setting.
da: Som standard vil plugin'et kun indlæse sine scripts, når shortkoden er til stede på siden. Hvis du indlæser indhold dynamisk via AJAX-opkald, og plugin'et ikke vises, skal du aktivere denne indstilling.

en: By default, only Administrator users can navigate through all Personal Folders. Add other user roles if you want them to be able to see all Personal Folders.
da: Som standard er det kun administratorbrugere, der kan navigere gennem alle personlige mapper. Tilføj andre brugerroller, hvis du vil have, at de skal kunne se alle personlige mapper.

en: By default, the last modified date will be changed to the date/time when the file was uploaded. If you want to keep the original date, enable this setting.
da: Som standard ændres datoen for sidste ændring til den dato/tidspunkt, hvor filen blev uploadet. Hvis du ønsker at bevare den oprindelige dato, skal du aktivere denne indstilling.

en: Calculating...
da: Beregner...

en: Can the plugin use OpenSSL for secure connections and encryption?
da: Kan pluginet bruge OpenSSL til sikre forbindelser og kryptering?

en: Can't create link
da: Kan ikke oprette link

en: Cancel
da: Afbryd

en: Cannot add %s!
da: Kan ikke tilføje %s!

en: Cannot create the cache directory %s, or it is not writable
da: Kan ikke oprette cache-biblioteket%s, ellers er det ikke skrivbart

en: Cannot find .htaccess file in cache directory %s
da: Kan ikke finde .htaccess-fil i cache-bibliotek%s

en: Cannot generate thumbnail image
da: Kan ikke generere miniaturebillede

en: Cannot get account storage information.
da: Kan ikke hente kontoopbevaringsoplysninger.

en: Cannot get image
da: Kan ikke få billede

en: Cannot read import file.
da: Kan ikke læse importfilen.

en: Caption / Description
da: Billedtekst / beskrivelse

en: Captions/Subtitles
da: Billedtekster / Undertekster

en: Cart
da: Kurv

en: Catalan
da: Catalansk

en: Center the active slide in the viewport.
da: Centrer det aktive dias i visningsområdet.

en: Centred slides
da: Centrerede dias

en: Change Plugin Settings
da: Skift plugin-indstillinger

en: Chapters
da: Kapitler

en: Check for updates
da: Tjek efter opdateringer

en: Checkout
da: Kasse

en: Checkout Upload location
da: Checkout Upload placering

en: Child theme
da: Undertema

en: Chinese
da: Kinesisk

en: Chinese (Simplified)
da: Kinesisk (simplificeret)

en: Chinese (Traditional)
da: Kinesisk (Traditionel)

en: Choose
da: Vælg

en: Choose from %s
da: Vælg mellem%s

en: Choose this module
da: Vælg dette modul

en: Choose where the upload box should appear on the checkout page.
da: Vælg, hvor uploadboksen skal vises på betalingssiden.

en: Clear
da: Ryd

en: Click to go back
da: Klik for at gå tilbage

en: Close
da: Luk

en: Cloud Content
da: Indhold i skyen

en: Cloud Content Accessibility
da: Tilgængelighed til indhold i skyen

en: Collection
da: Kollektion

en: Collection Approved
da: Kollektion godkendt

en: Collection selection "%s" approved by %s
da: Samlingsvalg "%s" godkendt af %s

en: Collection selection "%s" deleted by %s
da: Samlingsvalg "%s" slettet af %s

en: Color Palette
da: Farvepalette

en: Communication WP Cloud Plugin license server
da: Kommunikation WP Cloud Plugin licensserver

en: Computers
da: Computere

en: Confidential
da: Fortrolig

en: Configuration problem
da: Konfigurationsproblem

en: Configure
da: Konfigurer

en: Configure Module
da: Konfigurere modul

en: Configure settings for reviewing and approving items.
da: Konfigurer indstillinger for gennemgang og godkendelse af emner.

en: Configure the upload field with module builder.
da: Konfigurer uploadfeltet med modulbyggeren.

en: Configure this module using the Module Builder or select an existing module.
da: Konfigurer dette modul ved hjælp af Module Builder, eller vælg et eksisterende modul.

en: Connect
da: Tilslut

en: Connect Account(s)
da: Opret konto(er)

en: Connect Personal Folders
da: Forbind personlige mapper

en: Connect your account!
da: Opret din konto!

en: Connecting with Slack can significantly enhance your management workflow. This integration allows you to receive real-time notifications about important plugin events directly in your Slack channels.
da: Forbindelse med Slack kan forbedre dit management workflow betydeligt. Denne integration giver dig mulighed for at modtage meddelelser i realtid om vigtige plugin-begivenheder direkte i dine Slack-kanaler.

en: Contact Support
da: Kontakt support

en: Content
da: Indhold

en: Continue
da: Fortsæt

en: Convert Documents
da: Konverter dokumenter

en: Convert documents to Google Docs
da: Konverter dokumenter til Google Docs

en: Convert following mimetypes
da: Konverter følgende mimetyper

en: Converting
da: Igang med at konvertere

en: Converting failed
da: Konvertering mislykkedes

en: Copied to clipboard!
da: Kopieret til udklipsholder!

en: Copy
da: Kopier

en: Copy Filenames
da: Kopier filnavne

en: Copy Notifications
da: Kopier notifikationer

en: Copy Shortcode
da: Kopier shortcode

en: Copy to
da: Kopier til

en: Copy to clipboard
da: Kopier til udklipsholder

en: Could not add user to collection.
da: Kunne ikke tilføje en bruger til samlingen.

en: Could not send email
da: Kunne ikke sende e-mail

en: Could not send summary email
da: Kunne ikke sende oversigtsmail

en: Create
da: Opret

en: Create Personal Folders on registration
da: Opret personlige mapper ved registrering

en: Create all Personal Folders the 1st time a module is used
da: Opret alle personlige mapper, første gang et modul bruges

en: Create direct link
da: Opret direkte link

en: Create document
da: Opret dokument

en: Create link with Personal Folder
da: Opret link med personlig mappe

en: Create module
da: Opret modul

en: Create new Google Documents via this module.
da: Opret nye Google-dokumenter via dette modul.

en: Create new documents
da: Opret nye dokumenter

en: Create new folders
da: Opret nye mapper

en: Create or edit a page/post, then add the WP Cloud Plugin block via your favorite editor. Configure the module and click Publish or Update.
da: Opret eller rediger en side/et indlæg, og tilføj derefter WP Cloud Plugin-blokken via din foretrukne editor. Konfigurer modulet, og klik på Udgiv eller Opdater.

en: Create shortcuts
da: Opret genveje

en: Create shortcuts to files and folder.
da: Opret genveje til filer og mapper.

en: Create support ticket
da: Opret supportbillet

en: Create the module configuration via the Module Configurator and copy+paste the raw shortcode in this field.
da: Opret modulkonfigurationen via modulkonfiguratoren, og copy+paste den rå shortcode i dette felt.

en: Create your first Module
da: Opret dit første modul

en: Create zip file
da: Lav en zip fil

en: Created
da: Oprettet

en: Created by %s
da: Oprettet af %s

en: Creating a Personal Folder takes around 1 sec/folder. So it isn't recommended to enable this feature when you have tons of users.
da: Det tager ca. 1 sek. pr. mappe at oprette en personlig mappe. Så det anbefales ikke at aktivere denne funktion, når du har mange brugere.

en: Creating shared link...
da: Opret link til deling...

en: Creating zip file
da: Zipper filerne

en: Croatian
da: Kroatisk

en: Crop thumbnails
da: Beskær miniaturer

en: Crop thumbnails to a 1:1 format.
da: Beskær miniaturebilleder til et 1:1-format.

en: Cross domain verification
da: Verifikation på tværs af domæner

en: Current selected folder
da: Nuværende valgt mappe

en: Custom CSS
da: Brugerdefineret CSS

en: Custom CSS Classes
da: Brugerdefinerede CSS-klasser

en: Custom Image (selected below)
da: Brugerdefineret billede (valgt nedenfor)

en: Custom button text
da: Brugerdefineret knaptekst

en: Custom text for the top folder
da: Brødkrummetekst til øverste mappe

en: Czech
da: Tjekkisk

en: Danish
da: Dansk

en: Dark
da: Mørk

en: Dark 1
da: Mørk 1

en: Dark 2
da: Mørk 2

en: Dashboard
da: Kontrolpanel

en: Data has been successfully imported.
da: Data er blevet importeret med succes.

en: Data has not been successfully imported.
da: Det er ikke lykkedes at importere data.

en: Date
da: Dato

en: Date of creation
da: Oprettet

en: Deactivate
da: Deaktiver

en: Deactivate License
da: Deaktiver licens

en: Default
da: Standard

en: Default click behavior
da: Standard klikadfærd

en: Default folder for Guests and non-linked Users
da: Standardmappe for gæster og ikke-linkede brugere

en: Default timezone is %s - it should be UTC
da: Standard tidszone er %s - det bør være UTC

en: Default timezone is UTC
da: Standard tidszone er UTC

en: Defines the time frame for applying usage limits. Choose from predefined periods.
da: Definerer tidsrammen for anvendelse af forbrugsgrænser. Vælg mellem foruddefinerede perioder.

en: Delay between cycles in milliseconds. Defaults to 5000.
da: Forsinkelse mellem cyklusser i millisekunder. Standardværdien er 5000.

en: Delay between slides
da: Forsinkelse mellem slides

en: Delete
da: Slet

en: Delete Module
da: Slet modul

en: Delete Notifications
da: Slet underretninger

en: Delete Personal Folders after deleting WP User
da: Slet personlige mapper efter sletning af WP-bruger

en: Delete file
da: Slet fil

en: Delete settings on Uninstall
da: Slet indstillinger ved Uninstall

en: Delete to trash
da: Slet til papirkurven

en: Deleted
da: Slettet

en: Deliver thumbnails directly from the OneDrive servers or store them on your own server. Storing the thumbnails locally can slow down the performance of the plugin.
da: Lever thumbnails direkte fra OneDrive-serverne, eller gem dem på din egen server. Hvis du gemmer miniaturebillederne lokalt, kan det gøre pluginets ydeevne langsommere.

en: Descending
da: Faldende

en: Description
da: Beskrivelse

en: Description Upload Box
da: Beskrivelse Upload boks

en: Description position
da: Beskrivelses position

en: Description updated
da: Beskrivelse opdateret

en: Description was edited.
da: Beskrivelsen blev redigeret.

en: Descriptions always visible
da: Beskrivelser altid synlige

en: Deselect all
da: Fravælg alle

en: Deselect items
da: Fravælg elementer

en: Details
da: Detaljer

en: Direct Link
da: Direkte link

en: Direct link
da: Direkte link

en: Direct link to this collection.
da: Direkte link til denne samling.

en: Direct media display
da: Direkte medievisning

en: Direction
da: Retning

en: Direction of slide movement.
da: Retning af glidebevægelsen.

en: Disable the notification for the user that executes the action.
da: Deaktivere meddelelsen for den bruger, der udfører handlingen.

en: Disable this option to use the WordPress default, where the slug is generated from the title.
da: Deaktiver denne mulighed for at bruge WordPress' standard, hvor sluggen genereres ud fra titlen.

en: Display a folder tree for easier navigation.
da: Vis et mappetræ for at gøre det nemmere at navigere.

en: Display a header that shows the folder location and action buttons.
da: Viser en overskrift, der viser mappens placering og handlingsknapperne.

en: Display a login message on the module if a user does not have permission to view the module.
da: Vis en login-meddelelse på modulet, hvis en bruger ikke har tilladelse til at se modulet.

en: Display a purchase button for your media by adding an url to your webshop.
da: Vis en købsknap for dine medier ved at tilføje en url til din webshop.

en: Display descriptions in the slide if available.
da: Vis beskrivelser i diasbilledet, hvis de er tilgængelige.

en: Display filename on hover
da: Vis filnavn ved hover

en: Display folder tree
da: Vis mappetræet

en: Display hidden system (dot) files (e.g. .DS_store, .config).
da: Viser skjulte systemfiler (dot) (f.eks. .DS_store, .config).

en: Display or Hide the file names in the gallery.
da: Vis eller skjul filnavne i galleriet.

en: Display or Hide the file names in the slider item.
da: Vis eller skjul filnavne i skydeelementet.

en: Display the breadcrumb with the current folder location.
da: Viser brødkrummen med den aktuelle mappeplacering.

en: Display the file names in the thumbnail view only when hovering over the file. When disabled, the file names and actions will be displayed directly under the file. On touch devices, it will always displayed.
da: Vis kun filnavnene i miniaturevisningen, når du holder musen over filen. Når den er deaktiveret, vises filnavne og handlinger direkte under filen. På touch-enheder vises det altid.

en: Display the last modified date in the playlist.
da: Viser den sidst ændrede dato i afspilningslisten.

en: Display the last modified date of the item.
da: Viser den sidst ændrede dato for elementet.

en: Display the playlist above the video container.
da: Viser afspilningslisten over video-containeren.

en: Display the playlist directly when the module is rendered.
da: Viser afspilningslisten direkte, når modulet vises.

en: Display thumbnails
da: Vis miniaturebilleder

en: Display your files in the module.
da: Vis dine filer i modulet.

en: Display your folders and subfolders.
da: Vis dine mapper og undermapper.

en: Displays whether or not WP Cron Jobs are enabled.
da: Viser, om WP Cron Jobs er aktiveret eller ej.

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
da: Viser om WordPress er i Debug Mode.

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
da: Viser om temaet er et child tema.

en: Do not forget to test your module on the Front-End.
da: Glem ikke at teste dit modul i front-end'en.

en: Do you really want to delete these files?
da: Er du sikker på, at du vil slette disse filer?

en: Do you really want to delete:
da: Er du sikker på, at du vil slette:

en: Do you want to link your users manually to the folder location or should the plugin handle this automatically for you?
da: Vil du linke dine brugere manuelt til mappens placering, eller skal plugin'et håndtere det automatisk for dig?

en: Docs
da: Dokumenter

en: Document
da: Dokument

en: Documentation
da: Dokumentation

en: Documents
da: Dokumenter

en: Download File
da: Download fil

en: Download Notifications
da: Download underretninger

en: Download Proof
da: Download bevismateriale

en: Download Restrictions
da: Download begrænsninger

en: Download Video
da: Download video

en: Download as
da: Download som

en: Download content via this module.
da: Download indhold via dette modul.

en: Download folder
da: Download foldere

en: Download playlist
da: Download playliste

en: Download selected
da: Hent valgte

en: Downloaded
da: Downloadet

en: Downloading...
da: Downloader...

en: Downloads per User
da: Downloads pr. bruger

en: Downloads per file
da: Downloads pr. fil

en: Dropbox Account Settings
da: Indstillinger for Dropbox-konto

en: Dropbox App Key
da: Dropbox-appnøgle

en: Dropbox Team Folders
da: Dropbox-teammapper

en: Duplicate
da: Kopier

en: Dutch
da: Hollandsk

en: Dynamic Folders
da: Dynamiske mapper

en: Dynamic Mode
da: Dynamisk tilstand

en: Easily manage your Digital Download and Order Uploads in the cloud.
da: Administrer nemt dine digitale downloads og ordreuploads i skyen.

en: Edit (new window)
da: Rediger (nyt vindue)

en: Edit Default Preset
da: Rediger standardindstilling

en: Edit File
da: Rediger fil

en: Edit Google Docs and Office documents
da: Rediger Google Dokumenter og Office-dokumenter

en: Edit Microsoft Office documents
da: Rediger Microsoft Office-dokumenter

en: Edit Module
da: Rediger modul

en: Edit View
da: Rediger visning

en: Edit description
da: Rediger beskrivelse

en: Edit manually
da: Rediger manuelt

en: Editable
da: Redigerbar

en: Editable mode is only available for Google Docs & Office Docs.
da: Redigerbar tilstand er kun tilgængelig for Google Docs og Office Docs.

en: Editable mode is only available for Office Docs.
da: Redigerbar tilstand er kun tilgængelig for Office Docs.

en: Editable with toolbar
da: Kan redigeres med værktøjslinjen

en: Edited
da: Redigeret

en: Email
da: E-mail

en: Email Body (HTML)
da: E-mail-tekst (HTML)

en: Email Sender Information
da: Oplysninger om afsender af e-mail

en: Email Subject
da: Email emne

en: Email Subject for ZIP downloads
da: E-mail-emne for ZIP-downloads

en: Email a summary of all the events that are logged with the plugin.
da: Send en e-mail med et resumé af alle de hændelser, der er logget med plugin'et.

en: Email addresses
da: Mailadresser

en: Email notifications
da: Informeringer via email

en: Embed Documents
da: Integrer dokumenter

en: Embed Files
da: Integrer filer

en: Embed Type
da: Indlejringstype

en: Embed documents directly into your page
da: Integrer dokumenter direkte på din side

en: Enable API log
da: Aktivér API-log

en: Enable Gzip compression
da: Aktivér Gzip-komprimering

en: Enable Personal Folders in Internal modules:
da: Aktivér personlige mapper i interne moduler:

en: Enable Skip Button
da: Aktivér springknappen

en: Enable Slideshow
da: Aktiver diasshow

en: Enable Video Advertisements
da: Aktivér videoannoncer

en: Enable some polyfill javascripts that are used by the plugin but not available in old browsers. This uses the external service cdnjs.cloudflare.com/polyfill.
da: Aktiver nogle polyfill-javascripts, der bruges af pluginet, men som ikke er tilgængelige i gamle browsere. Dette bruger den eksterne tjeneste polyfill.io.

en: Enable the Slideshow mode for the Lightbox.
da: Aktiver slideshow-tilstand for lysboksen.

en: Enables gzip-compression if the visitor's browser can handle it. This will increase the performance of the plugin if you are displaying large amounts of files and it reduces bandwidth usage as well. It uses the PHP ob_gzhandler() callback. Please use this setting with caution. Always test if the plugin still works on the Front-End as some servers are already configured to gzip content!
da: Aktiverer gzip-komprimering, hvis den besøgendes browser kan håndtere det. Dette vil øge ydeevnen for pluginet, hvis du viser store mængder filer, og det reducerer også båndbreddeforbruget. Det bruger PHP <code>ob_gzhandler()</code> tilbagekald. Brug denne indstilling med forsigtighed. Test altid, om pluginet stadig fungerer på Front-End, da nogle servere allerede er konfigureret til gzip-indhold!

en: English
da: Engelsk

en: Enjoying this plugin?
da: Kan du nyde dette plugin?

en: Enter a name...
da: Indtast et navn...

en: Enter a short description of what the customer needs to upload
da: Indtast en kort beskrivelse af, hvad kunden har brug for at uploade

en: Enter an authorized email address you would like the notification email sent from. To avoid deliverability issues, always use your site domain in the from email.
da: Indtast en autoriseret e-mail-adresse, som du ønsker at få sendt en e-mail med besked fra. For at undgå problemer med leveringsmuligheder skal du altid bruge dit websteds domæne i e-mailen fra.

en: Enter an email address when you want a reply on the notification to go to an email address that is different than the From: address.
da: Indtast en e-mail-adresse, hvis du ønsker, at et svar på meddelelsen skal sendes til en anden e-mail-adresse end Fra:-adressen.

en: Enter password
da: Indtast adgangskode

en: Enter the name you would like the notification email sent from, or use one of the available placeholders.
da: Indtast det navn, som du vil have sendt meddelelsen via e-mail, eller brug en af de tilgængelige pladsholdere.

en: Enter the text for the upload button.
da: Indtast teksten til upload-knappen.

en: Enter your VAST XML tag url.
da: Indtast din VAST XML-tag url.

en: Enter your custom branded domain you want to use.
da: Indtast det brugerdefinerede domæne, som du vil bruge.

en: Enter your e-mail address
da: Indtast din e-mailadresse

en: Error
da: Fejl

en: Error 104: Sorry, this file could not be downloaded.
da: Fejl 104: Beklager, denne fil kunne ikke downloades.

en: Error Downloading File
da: Fejl ved download af fil

en: Error communicating with API:
da: Fejl ved kommunikation med API:

en: Error messages can contain sensitive information about your store environment. These should be hidden from untrusted visitors.
da: Fejlmeddelelser kan indeholde følsomme oplysninger om dit butiksmiljø. Disse skal være skjult for ikke-betroede besøgende.

en: Error messages should not be shown to visitors.
da: Fejlmeddelelser bør ikke vises til besøgende.

en: Estonian
da: Estisk

en: Event
da: Begivenhed

en: Event Description
da: Begivenhedsbeskrivelse

en: Event ID
da: Begivenhedens ID

en: Event Logs
da: Hændelseslogfiler

en: Event Name
da: Begivenhedsnavn

en: Events per Day
da: Arrangementer pr. dag

en: Events per User
da: Begivenheder pr. bruger

en: Every day
da: Hver dag

en: Everyone
da: Alle

en: Everything (settings, modules, event logs & user ⇔ folder links)
da: Alt (indstillinger, moduler, hændelseslogfiler og bruger- ⇔ mappelinks)

en: Exclude Roles & Users
da: Ekskluder roller og brugere

en: Exclude users
da: Ekskluder brugere

en: Expiration time of the shared link. By default the link will not expire.
da: Udløbstidspunktet for det delte link. Som standard udløber linket ikke.

en: Export
da: Eksporter

en: Extra
da: Ekstra

en: Failed to add file.
da: Tilføjelse af fil mislykkedes.

en: Failed to add folder
da: Mappen kunne ikke tilføjes

en: Failed to add user folder
da: Kunne ikke tilføje brugermappe

en: Failed to add user folder with template folder
da: Kunne ikke tilføje brugermappe med skabelonmappe

en: Failed to copy file.
da: Kopiering af fil mislykkedes.

en: Failed to copy.
da: Kopiering mislykkedes.

en: Failed to create file.
da: Det lykkedes ikke at oprette filen.

en: Failed to create folder.
da: Det lykkedes ikke at oprette en mappe.

en: Failed to create shortcut
da: Det lykkedes ikke at oprette en genvej

en: Failed to delete file.
da: Det lykkedes ikke at slette filen.

en: Failed to delete selection.
da: Det lykkedes ikke at slette markeringen.

en: Failed to edit description.
da: Det lykkedes ikke at redigere beskrivelsen.

en: Failed to edit file.
da: Det lykkedes ikke at redigere filen.

en: Failed to import file.
da: Kunne ikke importere filen.

en: Failed to load data in folder.
da: Det lykkedes ikke at indlæse data i mappen.

en: Failed to load file.
da: Filen kunne ikke indlæses.

en: Failed to load folder.
da: Det lykkedes ikke at indlæse mappen.

en: Failed to move file.
da: Det lykkedes ikke at flytte filen.

en: Failed to patch file.
da: Det lykkedes ikke at patche filen.

en: Failed to rename file.
da: Det lykkedes ikke at omdøbe filen.

en: Failed to write file to disk
da: Mislykkedes at skrive fil

en: Fallback to the default value.
da: Tilbagefald til standardværdien.

en: Fast - Large preview thumbnails.
da: Hurtig - Store miniaturebilleder i preview.

en: Favorite
da: Favorit

en: Field type
da: Felttype

en: File
da: Fil

en: File Browser
da: Fil-browser

en: File Browser Icon Set
da: Sæt med filbrowser-ikoner

en: File Browser view
da: Filbrowser-visning

en: File ID
da: Fil ID

en: File Icon URL
da: URL til filikon

en: File Rename, prefixes & suffixes
da: Omdøbning af filer, præfikser og suffikser

en: File Size
da: Filstørrelse

en: File Uploaded
da: Uploadet fil

en: File can not be found
da: Denne fil kan ikke findes.

en: File created
da: Fil oprettet

en: File deleted
da: Fil slettet

en: File description
da: Beskrivelse af filen

en: File description added
da: Filbeskrivelse tilføjet

en: File download URL
da: URL til download af fil

en: File downloaded
da: Fil hentet

en: File edited
da: Fil redigeret

en: File is too big
da: Denne fil er for stor

en: File is too large
da: Filen er for stor

en: File is too small
da: Filen er for lille

en: File item template
da: Skabelon for filelementer

en: File mimetype
da: Fil mimetype

en: File moved
da: Fil flyttet

en: File name
da: Filnavn

en: File not found
da: Fil ikke fundet

en: File not uploaded successfully
da: Filen blev ikke uploadet med succes

en: File preview URL
da: URL til visning af filer

en: File previewed
da: Fil med forhåndsvisning

en: File renamed
da: Fil omdøbt

en: File shared
da: Fil delt

en: File size
da: Filstørrelse

en: File streamed
da: Fil streamet

en: File thumbnail URL
da: URL til miniaturebillede af fil

en: File type not allowed
da: Filtypen er ikke tilladt

en: File upload failed
da: Filopload mislykkedes

en: File was deleted.
da: Filen blev slettet.

en: File was renamed.
da: Filen blev omdøbt.

en: Files
da: Filer

en: Files & Folder Actions
da: Handlinger vedrørende filer og mapper

en: Filetype not allowed
da: Filttype ikke tilladt

en: Filipino
da: Filippinsk

en: Filter by Name or ID
da: Filtrer efter navn eller ID

en: Filter by file extension
da: Filtrer efter filudvidelse

en: Filters
da: Udeladelser

en: Final Selection
da: Endelig udvælgelse

en: Find a solution
da: Find en løsning

en: Finished
da: Slut

en: Finnish
da: Finsk

en: Folder location not longer available
da: Mappens placering er ikke længere tilgængelig

en: Folders
da: Mapper

en: For an easy configuration you can just use the default App of the plugin itself.
da: For en nem konfiguration kan du bare bruge standard-appen i selve plugin'et.

en: For example:
da: For eksempel:

en: Forward
da: Frem

en: French
da: Fransk

en: From Name
da: Fra navn

en: From email address
da: Fra e-mail adresse

en: Full Access
da: Fuld adgang

en: Full View
da: Fuld visning

en: Full upload location path
da: Fuldstændig sti til upload-placering

en: Full view with toolbar
da: Fuld visning med værktøjslinje

en: Full-Text search
da: Søgning i fuldtekst

en: Fullscreen
da: Fuldskærm

en: GZip (zlib) is used to compress the AJAX responses of the plugin.
da: GZip (zlib) bruges til at komprimere AJAX-svarene fra plugin.

en: Galician
da: Galicisk

en: Gallery
da: Galleri

en: General
da: Generelt

en: Generate a cloud upload field.
da: Generer et cloud-upload-felt.

en: Generate a form-tag for this upload field.
da: Opret et formular-tag til dette uploadfelt.

en: Generate links to documents on your website. Only users with access to the module and its content will be able to open the link.
da: Generer links til dokumenter på dit websted. Kun brugere med adgang til modulet og dets indhold vil kunne åbne linket.

en: Generate permanent shared links to your content in the Cloud.
da: Generer permanente delte links til dit indhold i skyen.

en: German
da: Tysk

en: Get Started
da: Kom i gang

en: Get instant help for WP Cloud Plugins with all resources in one place! Can't find your answer and you want to speak to someone directly? Make sure you have an active support package, and create a ticket. We're here to help!
da: Få øjeblikkelig hjælp til WP Cloud Plugins med alle ressourcer på ét sted! Kan du ikke finde dit svar, og vil du tale med nogen direkte? Sørg for, at du har en aktiv supportpakke, og opret en billet. Vi er her for at hjælpe!

en: Get started by creating a new module
da: Kom i gang med at oprette et nyt modul

en: Getting Started
da: Kom godt i gang

en: Give Access to Root Folder
da: Giv adgang til rodmappen

en: Give this module a specific id. You can use this ID to target this module via your own CSS or JS code, for example.
da: Giv dette modul et specifikt id. Du kan bruge dette ID til at målrette dette modul via din egen CSS- eller JS-kode, for eksempel.

en: Global settings
da: Globale indstillinger

en: Global settings for AUTO-mode
da: Globale indstillinger for AUTO-tilstand

en: Global settings for MANUAL-mode
da: Globale indstillinger for MANUEL-tilstand

en: Go Fullscreen
da: Gå til fuld skærm

en: Go back to the start folder
da: Gå tilbage til startmappen

en: Google Account Settings
da: Indstillinger for Google-konto

en: Google Doc
da: Google Dok

en: Google Workspace Domain
da: Dit Google Workspace-domæne

en: Google popout button
da: Google popout-knap

en: Grab the shortcode via the Module Configurator and copy+paste in this field.
da: Hent kortkoden via modulkonfiguratoren, og kopier + indsæt den i dette felt.

en: Great! How about a review, then?
da: Store! Hvad med en anmeldelse, så?

en: Greek
da: Græsk

en: Grid gap
da: Mellemrum i nettet

en: Grid/Thumbnail View
da: Gitter / miniaturevisning

en: Guests
da: Gæster

en: Haitian Creole
da: Haitisk kreolsk

en: Hang on. Waiting for the files...
da: Et øjeblik, venter lige på filerne...

en: Header
da: Sidehoved

en: Hebrew
da: Hebraisk

en: Hello %s, you have been granted access to your folder. You can now view and download the contents of this folder. If you have any questions or need further assistance, please do not hesitate to contact us.
da: Hej %s, du har fået adgang til din mappe. Du kan nu se og downloade indholdet af denne mappe. Hvis du har spørgsmål eller brug for yderligere hjælp, er du velkommen til at kontakte os.

en: Hi there!
da: Hejsa!

en: Hide errors from visitors
da: Skjul fejl fra besøgende

en: Hide preview
da: Skjul forhåndsvisning

en: Hide the following file extension
da: Skjul følgende filtypenavn

en: Hide the following files
da: Skjul følgende filer

en: High
da: Høj

en: Horizontal
da: Horisontal

en: Hover over module to show navigation bar
da: Hold musen over modulet for at vise navigationslinjen

en: Hover over thumbnail area.
da: Hold musen over miniatureområdet.

en: How to update your PHP version
da: Sådan opdaterer du din PHP version

en: Hungarian
da: Ungarsk

en: I will link the users manually via %sthis page%s.
da: Jeg vil linke brugerne manuelt via %sdenne side%s.

en: I.e. the Personal Folder name needs to contain the email address of the user.
da: Dvs. at navnet på den personlige mappe skal indeholde brugerens e-mailadresse.

en: Icelandic
da: Islandsk

en: Icon Set
da: Ikonsæt

en: If enabled, the dimensions of each slide are its natural dimensions. If disabled, all slides will be the same size and the image will cover the slide.
da: Hvis denne indstilling er aktiveret, er dimensionerne for hvert dias dets naturlige dimensioner. Hvis den er deaktiveret, vil alle dias have samme størrelse, og billedet vil dække diaset.

en: If enabled, you will be able to receive beta updates in preparation for the official release. These should be fairly stable, but will be available before the final update is ready for release.
da: Hvis det er aktiveret, vil du kunne modtage betaopdateringer som forberedelse til den officielle udgivelse. Disse skulle være ret stabile, men vil være tilgængelige, før den endelige opdatering er klar til udgivelse.

en: If the document doesn't open, you are probably trying to access a protected file which requires a login.
da: Hvis dokumentet ikke åbnes, prøver du sandsynligvis at få adgang til en beskyttet fil, der kræver et login.

en: If the plugin somehow loses its authorization, a notification email will be send to the following email address.
da: Hvis plugin'et på en eller anden måde mister sin godkendelse, vil der blive sendt en meddelelse til følgende e-mail-adresse.

en: If the problem persists, fall back to the default App via the settings on the Advanced tab.
da: Hvis problemet fortsætter, kan du vende tilbage til standardappen via indstillingerne på fanen Avanceret.

en: If you are unable to see the example VAST url below, please make sure you do not have an ad blocker enabled. VAST url example:
da: Hvis du ikke kan se VAST-eksemplet nedenfor, skal du sikre dig, at du ikke har en reklameblokker aktiveret. VAST-url eksempel:

en: If you encounter any issues when trying to use your own App, please fall back on the default App by disabling this setting.
da: Hvis du støder på problemer, når du forsøger at bruge din egen app, kan du vende tilbage til standardappen ved at deaktivere denne indstilling.

en: If you have a Google Workspace Domain and you want to share your documents ONLY with users having an account in your Google Workspace Domain, please insert your domain.
da: Hvis du har et Google Workspace-domæne, og du KUN vil dele dine dokumenter med brugere, der har en konto i dit Google Workspace-domæne, skal du indsætte dit domæne.

en: If you want the plugin to list only specific SharePoint sites, you can add the names of the SharePoint sites separated by a comma (,). Reducing the number of SharePoint sites that the plugin needs to monitor greatly improves performance.
da: Hvis du ønsker, at pluginet kun skal vise specifikke SharePoint-sider, kan du tilføje navnene på SharePoint-siderne adskilt af et komma (,). Hvis du reducerer antallet af SharePoint-steder, som pluginet skal overvåge, forbedres ydeevnen betydeligt.

en: If you want to manage the file sharing permissions manually by yourself, disable this function. This can be useful for instance, when you are using this plugin in an intranet environment.
da: Hvis du selv ønsker at administrere tilladelserne til fildeling manuelt, skal du deaktivere denne funktion. Dette kan f.eks. være nyttigt, når du bruger dette plugin i et intranetmiljø.

en: If you want to modify the looks of the plugin slightly, you can insert here your custom CSS. Don't edit the CSS files itself, because those modifications will be lost during an update.
da: Hvis du vil ændre udseendet på plugin lidt, kan du indsætte din tilpassede CSS her. Rediger ikke selve CSS-filerne, fordi disse ændringer vil gå tabt under en opdatering.

en: If you want to use your own App, insert your App Secret here
da: Hvis du vil bruge din egen app, skal du indsætte din App Secret her

en: If you want to use your own App, insert your Client Secret here
da: Hvis du vil bruge din egen app, skal du indsætte din klienthemmelighed her

en: If you want your documents to be accessible to the public, leave this setting empty.
da: Hvis du ønsker, at dine dokumenter skal være tilgængelige for offentligheden, skal du lade denne indstilling være tom.

en: If you would like to use both plugins, ask the developer to update it's code
da: Hvis du gerne vil bruge begge plugins, skal du bede udvikleren om at opdatere sin kode

en: If your downloads are already limited by the global settings, you can set custom limits for this module.
da: Hvis dine downloads allerede er begrænset af de globale indstillinger, kan du indstille brugerdefinerede grænser for dette modul.

en: Image Source
da: Billede kilde

en: Image and video gallery
da: Billed- og videogalleri

en: Image exceeds maximum height
da: Billedet overskrider maksimal højde

en: Image exceeds maximum width
da: Billedet overstiger den maksimale bredde

en: Image requires a minimum height
da: Billedet kræver en minimumshøjde

en: Image requires a minimum width
da: Billedet kræver en mindstebredde

en: Image row height
da: Billedrækkens højde

en: Image shown in the File Browser and Gallery module when no content is found in the opened folder.
da: Billedet vises i modulet Filebrowser og Galleri, når der ikke findes noget indhold i den åbnede mappe.

en: Image shown when a module is not accessible for the user.
da: Billede, der vises, når et modul ikke er tilgængeligt for brugeren.

en: Import
da: Importer

en: Import data
da: Importer data

en: Import to Media Library
da: Import til mediebibliotek

en: Important:
da: Vigtigt:

en: In order to display your content stored on %s, you have to authorize it with your %s account.
da: For at kunne vise dit indhold, der er gemt på %s, skal du godkende det med din %s-konto.

en: Inactive License
da: Inaktiv licens

en: Include files
da: Medtag filer

en: Include folders
da: Medtag mapper

en: Include system files
da: Medtag systemfiler

en: Increasing memory allocated to PHP
da: Forøg hukommelse allokeret til PHP

en: Indonesian
da: Indonesisk

en: Information about the data
da: Oplysninger om dataene

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
da: Information om webserveren der udbyder dit websted.

en: Initial Search Term
da: Første søgeterm

en: Inline Preview
da: Inline-forhåndsvisning

en: Insert Direct links
da: Indsæt direkte links

en: Insert Links
da: Indsæt links

en: Insert Tag
da: Indsæt tag

en: Insert your %s content
da: Indsæt dit%s indhold

en: Install the plugin
da: Installer plugin'et

en: Instead of using a static folder location, the module can also point to a dynamic folder location.
da: I stedet for at bruge en statisk mappeplacering kan modulet også pege på en dynamisk mappeplacering.

en: Instead of using the original top folder name, set a custom "Home" or "Start" text for the top folder in the breadcrumb path. This is useful if you do not want to reveal the top folder name.
da: I stedet for at bruge det oprindelige navn på den øverste mappe kan du angive en brugerdefineret "Hjem" eller "Start"-tekst for den øverste mappe i brødkrummestien. Dette er nyttigt, hvis du ikke ønsker at afsløre navnet på den øverste mappe.

en: Integrations
da: Integrationer

en: Invalid
da: Ugyldig

en: Invalid AJAX request received.
da: Ugyldig AJAX-anmodning modtaget.

en: Irish
da: Irsk

en: Is the Module active?
da: Er modulet aktivt?

en: Is the connection to your store secure?
da: Er forbindelsen til din butik sikker?

en: Is the layout of the Media Player all mixed up and is it not initiating properly? If that is the case, you might be encountering a conflict between media player libraries on your site. To resolve this, enable this setting to load the native MediaElement.js library.
da: Er layoutet på medieafspilleren alt sammenblandet, og et ikke er korrekt startet? Hvis det er tilfældet, støder du muligvis på en konflikt mellem medieafspillerbibliotekerne på dit websted. For at løse dette skal du aktivere denne indstilling for at indlæse det oprindelige MediaElement.js-bibliotek.

en: Is your App configured to only access the App specific folder?
da: Er din app konfigureret til kun at få adgang til den app-specifikke mappe?

en: Italian
da: Italiensk

en: Item
da: Vare

en: Items
da: Varer

en: Items Shared
da: Delte dele

en: Japanese
da: Japansk

en: Jump forward %1 seconds
da: Spring frem% 1 sekunder

en: Jump forward 30 second
da: Spring fremad 30 sekunder

en: Keep last modified date
da: Gem den sidste ændrede dato

en: Korean
da: Koreansk

en: Label not longer available
da: Etiketten er ikke længere tilgængelig

en: Labels
da: Etiketter

en: Landscape
da: Liggende

en: Landscape A4
da: Landskab A4

en: Language
da: Sprog

en: Last modified date
da: Seneste ændringsdato

en: Latest Uploads
da: Seneste uploads

en: Latvian
da: Lettisk

en: Leave empty for default value.
da: Lad den være tom som standardværdi.

en: Leave empty for easy setup
da: Lad være tom for let opsætning

en: Leave empty for no restriction.
da: Lad den stå tom for ingen begrænsning.

en: Leave empty to disable Ads
da: Undlad at udfylde for ikke at opkræve gebyret

en: Leave empty to disable this filter.
da: Lad det være tomt for at deaktivere dette filter.

en: Leave empty to use the value that is set globally.
da: Lad den være tom for at bruge den værdi, der er indstillet globalt.

en: Leave this field empty or set it to -1 for unlimited disk space.
da: Lad dette felt være tomt, eller indstil det til -1 for ubegrænset diskplads.

en: Let people browse a specific folder
da: Lad folk gennemse en bestemt mappe

en: Let people upload content
da: Lad folk uploade indhold

en: Let the plugin automatically manage the dynamic folders. They will be placed in the folder selected in the Content tab.
da: Lad plugin'et automatisk administrere de dynamiske mapper. De vil blive placeret i den mappe, der er valgt på fanen Indhold.

en: Let the plugin check if AJAX requests are coming from the same site, otherwise block the request for security reasons. Disable this if you have a multi-domain configuration pointing to the same WordPress site, for example if you use language-specific domains.
da: Lad pluginet tjekke, om AJAX-anmodninger kommer fra det samme site, ellers blokeres anmodningen af sikkerhedsmæssige årsager. Deaktiver dette, hvis du har en konfiguration med flere domæner, der peger på det samme WordPress-site, f.eks. hvis du bruger sprogspecifikke domæner.

en: Let the plugin check if the requested file is indeed in a folder made accessible by your module. You can disable this if your users can access all the content anyway, or if you want to improve the performance of the plugin.
da: Lad pluginet tjekke, om den ønskede fil faktisk er i en mappe, som dit modul har gjort tilgængelig. Du kan deaktivere dette, hvis dine brugere alligevel kan få adgang til alt indhold, eller hvis du vil forbedre pluginets ydeevne.

en: Let users attach files to this form. The files will be stored in the cloud
da: Lad brugerne vedhæfte filer til denne formular. Filerne vil blive gemt i skyen

en: License
da: Licens

en: License terms for WordPress Networks
da: Licensbetingelser for WordPress-netværk

en: Licenses are managed per site individually.
da: Licenser administreres individuelt for hvert enkelt sted.

en: Light
da: Lys

en: Light 1
da: Lyst

en: Light 2
da: Lyst 2

en: LightBox
da: Lightbox

en: LightBox Skin
da: Lightbox Skin

en: Lightbox Scroll
da: Lysboks rulning

en: Limit the number of downloads for all modules. You can also control the download limit per individual module in the module configuration.
da: Begræns antallet af downloads for alle moduler. Du kan også styre downloadgrænsen for hvert enkelt modul i modulkonfigurationen.

en: Limit the number of downloads.
da: Begræns antallet af downloads.

en: Limit the use of the plugin modules. For example, you can limit the number of downloads allowed. All restrictions are monitored on a per-user basis.
da: Begræns brugen af plugin-modulerne. Du kan f.eks. begrænse antallet af tilladte downloads. Alle begrænsninger overvåges på brugerbasis.

en: Limit the use of this module. All restrictions are monitored on a per-user basis.
da: Begræns brugen af dette modul. Alle begrænsninger overvåges for hver enkelt bruger.

en: Limited Support!
da: Begrænset support!

en: Link Expiration
da: Udløb af link

en: Link Users to Personal Folders
da: Link brugere til personlige mapper

en: Link to download
da: Link til download

en: Link to editable document
da: Link til et redigerbart dokument

en: Link to preview
da: Link til forhåndsvisning

en: Link to upload location in the cloud
da: Link til upload-placering i skyen

en: Link to webshop
da: Link til webshop

en: Linked Folder
da: Sammenkoblet mappe

en: List
da: Liste

en: List View
da: Listevisning

en: List of uploaded files (HTML)
da: Liste over uploadede filer (HTML)

en: List of uploaded files (plain)
da: Liste over uploadede filer (almindelig)

en: List of uploaded files IDs (##,###,####)
da: Liste over ID'er for uploadede filer (##,####,####)

en: List view
da: Liste visning

en: Lithuanian
da: Litauisk

en: Live Broadcast
da: Live- udsendelseMedia controller element

en: Load Javascripts on all pages
da: Ilæg Javascripts på alle sider

en: Load native MediaElement.js library
da: Indlæs det oprindelige MediaElement.js-bibliotek

en: Loading Spinner & Images
da: Indlæser Spinner og billeder

en: Loading image used for previews and iFrams.
da: Indlæser billede, der bruges til forhåndsvisninger og iFrams.

en: Loading image used in the File Browser and Gallery module
da: Indlæsning af billede, der bruges i filbrowseren og gallerimodulet

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Location
da: Lokation

en: Location Personal Folders
da: Placering af personlige mapper

en: Log Events
da: Logbegivenheder

en: Log in to this site or enable cookies in your browser to download content. Then reload this page.
da: Log ind på dette websted, eller aktiver cookies i din browser for at downloade indhold. Genindlæs derefter denne side.

en: Logged in user
da: Indlogget bruger

en: Login
da: Log ind

en: Login Message
da: Login-meddelelse

en: Login Url
da: Login-URL

en: Logs
da: Logfiler

en: Loop
da: Løkke

en: Lost Authorization Notification
da: Meddelelse om mistet autorisation

en: Low
da: Lav

en: Macedonian
da: Makedonsk

en: Make a copy
da: Lav en kopi

en: Make sure that the action is enabled.
da: Sørg for, at handlingen er aktiveret via indstillingen nedenfor.

en: Make sure that you are using V3 keys. If you already are using ReCaptcha on your site, e.g. in a Form, you might need to disable the ReCaptcha of this plugin to prevent conflicts.
da: Sørg for, at du bruger V3-nøgler. Hvis du allerede bruger ReCaptcha på din hjemmeside, f.eks. i en formular, kan det være nødvendigt at deaktivere ReCaptcha i dette plugin for at undgå konflikter.

en: Make sure the action is enabled in the Actions tab.
da: Sørg for, at handlingen er aktiveret på fanen Handlinger.

en: Malay
da: Malaysisk

en: Maltese
da: Maltesisk

en: Manage Sharing Permission
da: Administrer delingstilladelse

en: Manage the linked accounts via this page instead of via the individual sites.
da: Du kan administrere de tilknyttede konti via denne side i stedet for via de enkelte websteder.

en: Manage your %s cloud accounts
da: Administrer dine %s cloud-konti

en: Manual
da: Manuel

en: Manual mode
da: Manuel tilstand

en: Mask Account ID
da: Masker konto ID

en: Max upload size
da: Maksimal upload størrelse

en: Max uploads per session
da: Maks. Uploads pr. Session

en: Maximum
da: Maksimum

en: Maximum file size
da: Maksimal filstørrelse

en: Maximum file size for files that are selected for uploading (e.g. 100 MB).
da: Maksimal filstørrelse for filer, der er valgt til upload (f.eks. 100 MB).

en: Maximum file size for files that are selected for uploading (e.g. 100 MB). The maximum file size that is supported by your server is: %s.
da: Maksimal filstørrelse for filer, der er valgt til upload (f.eks. 100 MB). Den maksimale filstørrelse, der understøttes af din server, er: %s.

en: Maximum number of files & folders
da: Maksimalt antal filer og mapper

en: Maximum number of files & folders allowed
da: Maksimalt antal tilladte filer og mapper

en: Maximum number of files & folders to show in the module. Can be used for instance to only show the last 5 updated documents. Leave this field empty or set it to -1 for no limit.
da: Det maksimale antal filer og mapper, der skal vises i modulet. Kan f.eks. bruges til kun at vise de sidste 5 opdaterede dokumenter. Lad dette felt være tomt, eller sæt det til -1 for ingen begrænsning.

en: Maximum number of files exceeded
da: Det maksimale antal filer er nået

en: Maximum selection size
da: Maksimal størrelse på udvalg

en: Maximum size
da: Maksimumstørrelse

en: Media Player
da: Medieafspiller

en: Media Player Skin
da: Medieafspiller

en: Mediaplayer Buttons
da: Mediaplayer-knapper

en: Message displayed when a user visits a module with the Personal Folders feature set to 'Manual' mode when they don't have a Personal Folder linked to their account.
da: Meddelelse, der vises, når en bruger besøger et modul med funktionen Personlige mapper indstillet til 'Manuel' tilstand, når de ikke har en personlig mappe knyttet til deres konto.

en: Message that is displayed when the user is prompted to log in.
da: Besked, der vises, når brugeren bliver bedt om at logge ind.

en: Metadata updated
da: Metadata opdateret

en: Minimalistic View
da: Minimalistisk udsigt

en: Minimum file size
da: Minimum filstørrelse

en: Minimum file size for files that are selected for uploading (e.g. 5 MB).
da: Mindste filstørrelse for filer, der er valgt til upload (f.eks. 5 MB).

en: Missing a temporary folder
da: Mangler en midlertidig mappe

en: Modifications to the default icons set will be lost during an update.
da: Ændringer af standardikonerne, der er angivet, vil gå tabt under en opdatering.

en: Modified
da: Ændret

en: Modified %s ago
da: Ændret %s siden

en: Modified by
da: Ændret af

en: Module
da: Modul

en: Module Access
da: Moduladgang

en: Module Configuration
da: Shortkodemuligheder

en: Module Configurator
da: Modulkonfigurator

en: Module Container
da: Modulbeholder

en: Module ID is missing
da: Modul-ID mangler

en: Module ID is missing.
da: Modul-ID mangler.

en: Module cannot be found.
da: Modulet kan ikke findes.

en: Module cannot be rendered as the requested content is not (longer) accessible. Contact the administrator to get access.
da: Modulet kan ikke gengives, da det ønskede indhold ikke (længere) er tilgængeligt. Kontakt administratoren for at få adgang.

en: Module height
da: Plugin containerhøjde

en: Module is succesfully updated!
da: Modulet er succesfuldt opdateret!

en: Module not found
da: Ugen blev ikke fundet

en: Module successfully deleted.
da: Modulet er blevet slettet.

en: Module successfully updated.
da: Modulet er blevet opdateret.

en: Module title
da: Modulets titel

en: Module width
da: Plugin-beholderbredde

en: Modules
da: Moduler

en: Monthly
da: Månedlig

en: More actions
da: Flere handlinger

en: More information about %s
da: Flere informatione om %s

en: Move
da: Flyt

en: Move Notifications
da: Meddelelser om flytning

en: Move content to new folder locations.
da: Flyt indhold til nye mappeplaceringer.

en: Move to
da: Flyt til

en: Moved
da: Flyttet

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
da: Multibyte String (mbstring) anvendes til at konvertere tegnsæt, til feks e-mails samt til at konverterer store bogstaver til små bogstaver.

en: Multibyte string is required to handle (e.g.) non-Latin file names.
da: Multibytestreng er påkrævet for at håndtere (f.eks.) Ikke-latinske filnavne.

en: Mute
da: Lydløs

en: My files
da: Mine filer

en: Name
da: Navn

en: Name Template
da: Skabelon

en: Name Template Prefix for anonymous users
da: Navneskabelon Præfiks for anonyme brugere

en: Navigate through the slides using arrows above the slider.
da: Naviger gennem dias ved hjælp af pilene over skyderen.

en: Navigate through the slides using the dots below the slider.
da: Naviger mellem dias ved hjælp af prikkerne under skyderen.

en: Navigate through your documents in the inline preview. Disable when each document should be shown individually without navigation arrows.
da: Naviger gennem dine dokumenter i inlinevisningen. Deaktiver, når hvert dokument skal vises individuelt uden navigationspile.

en: Navigate to Plugins → Add New, Click Upload Plugin and select the ZIP package. Click Install Now and then Activate to enable the plugin.
da: Naviger til Plugins → Tilføj nyt, klik på Upload plugin, og vælg ZIP-pakken. Klik på Installer nu og derefter på Aktivér for at aktivere pluginet.

en: Need to revert back to the default settings? This button will instantly reset your settings to the defaults. When you reset the settings, the plugin will not longer be linked to your accounts, but their authorization will not be revoked. You can revoke the authorization via the Dashboard tab.
da: Har du brug for at vende tilbage til standardindstillingerne? Denne knap nulstiller dine indstillinger til standardindstillingerne med det samme. Når du nulstiller indstillingerne, vil plugin'et ikke længere være knyttet til dine konti, men deres godkendelse vil ikke blive tilbagekaldt. Du kan tilbagekalde autoriseringen via fanen Dashboard-fanen.

en: Needs Review
da: Behov for gennemgang

en: Network Wide Authorization
da: Netværks bred autorisation

en: Network enabled
da: Netværk aktiveret

en: Network settings
da: Netværksindstillinger

en: Never.
da: Aldrig.

en: New Module
da: Nyt modul

en: New folders can be pre-populated with files copied from a template folder.
da: Nye mapper kan udfyldes på forhånd med filer, der er kopieret fra en skabelonmappe.

en: New name:
da: Nyt navn:

en: Next
da: Næste

en: No
da: Nej

en: No Access
da: Ingen adgang

en: No Results
da: Ingen resultater

en: No account connected yet
da: Ingen konto forbundet endnu

en: No activities found in this period
da: Der blev ikke fundet aktiviteter i denne periode

en: No content received. Try to reload this page.
da: Intet indhold modtaget. Prøv at genindlæse denne side.

en: No downloads found in this period
da: Der blev ikke fundet nogen downloads i denne periode

en: No expire date.
da: Ingen udløbsdato.

en: No file was uploaded
da: Ingen fil blev uploadet

en: No files found or selected
da: Der blev ikke fundet nogen filer eller valgt nogen

en: No label
da: Intet mærke

en: No labels found.
da: Ingen etiketter fundet.

en: No modules
da: Ingen moduler

en: No modules found in Trash.
da: Ingen moduler fundet i papirkurven.

en: No modules found.
da: Ingen moduler fundet.

en: No new description set
da: Tilføj beskrivelse

en: No new foldername set
da: Intet nyt mappenavn er indstillet

en: No new name set
da: Intet nyt navn er indstillet

en: No options...
da: Ingen muligheder...

en: No password.
da: Ingen adgangskode.

en: No persons found.
da: Ingen personer fundet.

en: No restriction
da: Ingen begrænsning

en: No role
da: Ingen rolle

en: No users found.
da: Ingen brugere fundet.

en: No, thanks
da: Nej tak

en: Nonce Validation
da: Ikke-validering

en: None
da: Ingen

en: Norwegian
da: Norsk

en: Not all files could be copied.
da: Ikke alle filer kunne kopieres.

en: Not all files could be deleted.
da: Ikke alle filer kan slettes.

en: Not all files could be moved.
da: Ikke alle filer kunne flyttes.

en: Not all shortcuts could be created
da: Ikke alle genveje kan oprettes

en: Not logged in users are not allowed to perform uploads by default.
da: Brugere, der ikke er logget ind, kan som standard ikke foretage uploads.

en: Not really
da: Ikke rigtig

en: Not succesfully uploaded to the cloud
da: Ikke med succes uploadet til skyen

en: Not uploaded to the cloud
da: Ikke uploadet til skyen

en: Not yet linked to a folder
da: Er ikke linket til en mappe endnu

en: Notification
da: Notifikation

en: Notification "%s" sent to %s recipient(s)
da: Meddelelse "%s" send til %s modtager (e)

en: Notification recipient
da: Modtager af anmeldelsen

en: Notifications
da: Notifikationer

en: Notifications triggers
da: Udløser af notifikationer

en: Notify when someone copies files or folders.
da: Giv besked, når nogen kopierer filer eller mapper.

en: Notify when someone deletes files or folders.
da: Giv besked, når nogen sletter filer eller mapper.

en: Notify when someone moves files to a different folder.
da: Giv besked, når nogen flytter filer til en anden mappe.

en: Notify when someone starts a download.
da: Giv besked, når nogen starter en download.

en: Notify when someone uploads files.
da: Giv besked, når nogen uploader filer.

en: Number of ZIP files that can be downloaded per user, during the selected period.
da: Antal ZIP-filer, der kan downloades pr. bruger i den valgte periode.

en: Number of files uploaded (#)
da: Antal uploadede filer (#)

en: Number of maximum uploads per upload session.
da: Antal maksimale uploads pr. upload-session.

en: Number of slides being displayed in the viewport at the same time.
da: Antallet af dias, der vises i visningsvinduet på samme tid.

en: Number of slides going on with one next click.
da: Antallet af dias, der går videre med et næste klik.

en: Obfuscate the cloud account IDs used in your site's source code and front-end URLs.
da: Skjul de cloud-konto-id'er, der bruges i dit websteds kildekode og front-end-URL'er.

en: Ok, sure!
da: Ok fint!

en: Older media player skins do not support some of the settings.
da: Ældre media player-skins understøtter ikke nogle af indstillingerne.

en: On the main plugin options page click Add Account. Authorize the plugin by logging into your Cloud account and granting access.
da: Klik på Tilføj konto på hovedsiden for plugin-indstillinger. Godkend pluginet ved at logge ind på din Cloud-konto og give adgang.

en: On which email address would you like to receive the notification?
da: På hvilken e-mail-adresse vil du modtage underretningen?

en: Once a user updates their profile, their Personal Folder name will be updated.
da: Når en bruger opdaterer sin profil, vil navnet på den personlige mappe blive opdateret.

en: OneDrive / SharePoint Account Settings
da: OneDrive / SharePoint kontoindstillinger

en: Only if you want to use your own App, insert your App Key here
da: <strong>Kun</strong> hvis du vil bruge din egen app, skal du indsætte din appnøgle her

en: Only if you want to use your own App, insert your Client ID here
da: <strong>Kun</strong> hvis du vil bruge din egen app, skal du indsætte dit klient-id her

en: Only manually added links between users and folders are displayed in this view. If you are using Dynamic Folders in Auto mode, these links are not displayed in this table.
da: Kun manuelt tilføjede links mellem brugere og mapper vises i denne visning. Hvis du bruger Dynamiske mapper i automatisk tilstand, vises disse links ikke i denne tabel.

en: Oops! We couldn't verify that you're not a robot :(. Please try refreshing the page.
da: Ups! Vi kunne ikke bekræfte, at du ikke er en robot :(. Prøv venligst at opdatere siden.

en: Open
da: Åben

en: Open Documentation
da: Åbn dokumentation

en: Open File in %s
da: Åbn fil i%s

en: Open Lightbox on page load
da: Åbn Lightbox ved indlæsning af siden

en: Open Subfolder
da: Åbn undermappe

en: Open a specific folder inside the selected folder. This can be useful in combination with the Dynamic Folders feature. It allows you to create a Dynamic Folder while provide access to a specific subfolder.
da: Åbn en bestemt mappe inde i den valgte mappe. Dette kan være nyttigt i kombination med funktionen Dynamiske mapper. Den gør det muligt at oprette en dynamisk mappe og samtidig give adgang til en bestemt undermappe.

en: Open preview inside a lightbox. If disabled, the preview will open in a new tab.
da: Åbn forhåndsvisning i en lyskasse. Hvis den er deaktiveret, åbnes forhåndsvisningen i en ny fane.

en: Or insert your license code manually:
da: Eller indsæt din licenskode manuelt:

en: Or select a folder
da: Vælg en mappe

en: Order #
da: Ordre #

en: Order Details
da: Ordredetaljer

en: Order not found
da: En ordre blev ikke fundet

en: Order uploads can be uploaded to an order-specific folder. If the uploads are sent from the product, cart or checkout page, the files will be stored in that specific folder until after checkout.
da: Ordreuploads kan uploades til en ordrespecifik mappe. Hvis uploads sendes fra produkt-, indkøbskurvs- eller betalingssiden, gemmes filerne i den specifikke mappe indtil efter betaling.

en: Other
da: Andet

en: Overwrite already existing files or auto-rename the uploaded files.
da: Overskriv allerede eksisterende filer, eller giv de uploadede filer automatisk nyt navn.

en: Overwrite existing files
da: Overskriv eksisterende filer

en: Owner emails addresses with access to the folder. Uses Personal Folder data. (##@##.###,###@###.###)
da: Ejerens e-mailadresser med adgang til mappen. Bruger data fra den personlige mappe. (##@##.###,###@###.###)

en: Owner names with access to the folder. Uses Personal Folder data. (##,###,####)
da: Ejernavne med adgang til mappen. Bruger personlige mappedata. (##,###,####)

en: Page
da: Side

en: Parent folder ID
da: ID for overordnet mappe

en: Parent folder Path
da: Overordnet mappe Sti

en: Parent theme author URL
da: Hovedtema forfatter URL

en: Parent theme name
da: Hovedtema navn

en: Parent theme version
da: Hovedtema version

en: Password
da: Adgangskode

en: Password Message Template
da: Skabelon til adgangskodebesked

en: Password protection
da: Beskyttelse med adgangskode

en: Password protection by default
da: Adgangskodebeskyttelse som standard

en: Pause on hover
da: Pause ved at holde markøren

en: Pending
da: Afventer

en: People
da: Personer

en: Per Day
da: Pr. dag

en: Per Month
da: Per måned

en: Per Week
da: Ugen

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Persian
da: Persisk

en: Personal Folders
da: Personlige mapper

en: Personal Folders in Internal modules
da: Personlige mapper i interne moduler

en: Pick and choose files and folders directly from your cloud account.
da: Vælg filer og mapper direkte fra din cloud-konto.

en: Place deleted items in trash instead of immediately deleting them permanently.
da: Placer slettede elementer i papirkurven i stedet for at slette dem permanent med det samme.

en: Play
da: Spil

en: Play your music
da: Spil din musik

en: Playlist autoplay
da: Autoplay af afspilningsliste

en: Playlist loop
da: Playliste-loop

en: Playlist open on start
da: Afspilningsliste åben ved start

en: Playlist opens on top of player
da: Playlist åbnes øverst på spilleren

en: Playlist view
da: Visning af afspilningsliste

en: Please browse to the page to see this content
da: Gennemse til siden for at se dette indhold

en: Please check if the directory exists on your server and has %s writing permissions %s
da: Kontroller, om biblioteket findes på din server og har%s skrivetilladelser%s

en: Please check if the file exists on your server or copy it from the %s folder
da: Kontroller, om filen findes på din server, eller kopier den fra mappen%s

en: Please check the sharing permissions for the OneDrive / SharePoint library to see if sharing is allowed.
da: Kontroller delingstilladelserne for OneDrive-/SharePoint-biblioteket for at se, om deling er tilladt.

en: Please check your existing Shortcodes and Manually linked Personal Folders when changing this setting. Your root folder will not longer be your Personal Folder when Team Folders are enabled
da: Tjek dine eksisterende kortkoder og manuelt linkede personlige mapper, når du ændrer denne indstilling. Din rodmappe vil ikke længere være din personlige mappe, når Team Folders er aktiveret

en: Please configure the upload location for this product.
da: Konfigurer venligst upload-placeringen for dette produkt.

en: Please disable this other plugin if you would like to use this plugin
da: Deaktiver venligst dette andet plugin, hvis du gerne vil bruge dette plugin

en: Please enable or install the cURL extension on your server
da: Aktivér eller installer cURL-udvidelsen på din server

en: Please enter your email address below to proceed.
da: Indtast venligst din e-mailadresse nedenfor for at fortsætte.

en: Please fill in the required fields first
da: Udfyld venligst de obligatoriske felter først

en: Please get in touch with us to resolve this issue.
da: Kontakt os venligst for at løse dette problem.

en: Please log in to access this content.
da: Log ind for at få adgang til dette indhold.

en: Please note that the embedded files do have the public sharing permission [anyone with link can view].
da: Bemærk venligst, at de indlejrede filer har tilladelse til offentlig deling [alle med link kan se dem].

en: Please note that the embedded files do have the public sharing permission [anyone with link can view]. Google Docs can also be embedded in "Edit" mode. The sharing permissions are set to [anyone with link can edit].
da: Bemærk venligst, at de indlejrede filer har tilladelse til offentlig deling [alle med link kan se dem]. Google Docs kan også indlejres i "Rediger"-tilstand. Delingstilladelserne er indstillet til [alle med link kan redigere].

en: Please note that the embedded files do have the public sharing permissions.
da: Bemærk venligst, at de indlejrede filer har offentlig delingstilladelse.

en: Please note, that you won't be able to make changes to your selection after that.
da: Bemærk, at du ikke kan ændre dit valg efter det.

en: Please re-authorize!
da: Autoriser venligst igen!

en: Please refresh the authorization or remove the account from the list.
da: Opdater venligst godkendelsen, eller fjern kontoen fra listen.

en: Please select for which period the events should be stored.
da: Vælg, hvilken periode begivenhederne skal gemmes for.

en: Please select the interval the summary needs to be send.
da: Vælg det interval, som resuméet skal sendes med.

en: Please use this setting with caution!
da: Brug denne indstilling med forsigtighed!

en: Please use this setting with caution! Only disable it when really necessary.
da: Brug denne indstilling med forsigtighed! Deaktiver den kun, når det virkelig er nødvendigt.

en: Please use this setting with caution! Only disable it when you understand the consequenses.
da: Brug venligst denne indstilling med forsigtighed! Slå den kun fra, når du forstår konsekvenserne.

en: Polish
da: Polsk

en: Portable advisory file locking (flock) is used to for the caching mechanism.
da: Bærbar rådgivende fillåsning (flokk) bruges til cache-mekanismen.

en: Portrait
da: Stående

en: Portrait A4
da: Portræt A4

en: Portuguese
da: Portugisisk

en: Preferred Download Method
da: Foretrukken downloadmetode

en: Prefix filename
da: Præfiks filnavn

en: Preview
da: Forhåndsvisning

en: Preview File
da: Forhåndsvis

en: Preview file in %s
da: Se en forhåndsvisning af filen i %s

en: Preview in new tab
da: Forhåndsvisning i ny fane

en: Previewed
da: Vises

en: Previews
da: Forhåndsvisninger

en: Previous
da: Forrige

en: Previous folder
da: Forrige mappe

en: Processing...
da: Er igang...

en: Product
da: Produkt

en: Product Page
da: Produkt side

en: Profile
da: Profil

en: Protect with password
da: Beskyt med adgangskode

en: Public
da: Offentlig

en: Purchase
da: Køb

en: Purge
da: Ryd

en: Purge Cache
da: Rens cache

en: Purge Thumbnails
da: Rensning af miniaturebilleder

en: Quota
da: Kvota

en: Raw Shortcode
da: Rå kortkode

en: Raw shortcode
da: Kort-kode

en: Read the full Privacy Policy if you have any further privacy concerns.
da: Læs hele fortrolighedspolitikken, hvis du har yderligere spørgsmål om beskyttelse af personlige oplysninger.

en: Read-only
da: Skrivebeskyttet

en: Recipients
da: Destinatarer

en: Redirect to download url
da: Omdiriger til download-URL

en: Refresh
da: Opdater

en: Refresh the authorization!
da: Opdater autorisationen!

en: Register all plugin events.
da: Registrer alle plugin-hændelser.

en: Rejected
da: Afvist

en: Remember last opened location
da: Husk sidste åbnede placering

en: Remove
da: Fjern

en: Remove from queue
da: Fjern fra køen

en: Remove item from list
da: Fjern element fra liste

en: Remove users' personal folders after they're deleted.
da: Fjern brugernes personlige mapper, når de er slettet.

en: Rename
da: Omdøb

en: Rename files and folders via this module.
da: Omdøb filer og mapper via dette modul.

en: Rename to:
da: Omdøb til:

en: Renamed
da: Omdøbt

en: Renew now!
da: Forny nu!

en: Reply-to address
da: Svar-til-adresse

en: Reports
da: Rapporter

en: Reports Dashboard
da: Rapporter Dashboard

en: Requested directory isn't allowed
da: Det anmodede bibliotek er ikke tilladt

en: Requested scopes and justification
da: Anmodede anvendelsesområder og begrundelse

en: Require unregistered users to enter their email address before accessing content.
da: Kræv, at uregistrerede brugere skal indtaste deres e-mailadresse, før de får adgang til indhold.

en: Required field
da: Obligatorisk felt

en: Requires Signature
da: Kræver underskrift

en: Reset
da: Nulstil

en: Reset Log
da: Nulstil logbog

en: Reset Plugin
da: Nulstil plugin

en: Reset Usage Limits
da: Nulstil brugsgrænser

en: Reset filters
da: Nulstil filtre

en: Reset to Factory Settings
da: Nulstil til fabriksindstillinger

en: Resets the current usage limits for all users for today.
da: Nulstiller de aktuelle brugsgrænser for alle brugere for i dag.

en: Responsive (auto resize player based on video dimensions)
da: Responsivt (tilpasser automatisk størrelsen på afspilleren baseret på videoens dimensioner)

en: Restart the playlist as soon as it is finished.
da: Genstart afspilningslisten, så snart den er færdig.

en: Restict or limit the kind of files you want to receive via this upload module.
da: Begræns eller begræns den type filer, du ønsker at modtage via dette uploadmodul.

en: Restrict file extensions
da: Begræns filtypenavne

en: Restriction Period
da: Begrænsningsperiode

en: Results for %s
da: Resultater for %s

en: Retention Period
da: Opbevaringsperiode

en: Retouch Needed
da: Behov for retouchering

en: Review & Approve
da: Gennemgå og godkende

en: Review & Approve Settings
da: Gennemgå og godkend indstillinger

en: Review, select, and confirm files
da: Gennemgå, vælg og bekræft filer

en: Role
da: Rolle

en: Romanian
da: Rumænsk

en: Russian
da: Russisk

en: Save
da: Gem

en: Saved
da: Gemt

en: Scope shared-links
da: Omfang delte links

en: Scroll to Top
da: Rul til toppen

en: Scroll to top
da: Rul til toppen

en: Search
da: Søg

en: Search Box
da: Søgeboks

en: Search Modules
da: Søg moduler

en: Search box for files and content
da: Søgefelt til filer og indhold

en: Search for files
da: Søg efter filer

en: Search for files by filename and content (when files are indexed).
da: Søg efter filer efter filnavn og indhold (når filerne er indekseret).

en: Search in file content, descriptions, tags and other metadata.
da: Søg i filindhold, beskrivelser, tags og andre metadata.

en: Searched
da: Søgte

en: Section: billing
da: Sektion: fakturering

en: Section: order review
da: Afsnit: gennemgang af ordrer

en: Section: shipping
da: Sektion: forsendelse

en: Secure connection (HTTPS)
da: Sikker forbindelse (HTTPS)

en: Security
da: Sikkerhed

en: See %s for available placeholders
da: Se %s for tilgængelige pladsholdere

en: See Reports
da: Rapporter

en: Select
da: Vælg

en: Select %s Items
da: Vælg %s elementer

en: Select Account
da: Vælg konto

en: Select Image
da: Vælg billede

en: Select Loader Spinner
da: Vælg Loader Spinner

en: Select Module
da: Vælg modul

en: Select Period
da: Vælg periode

en: Select Personal Folder
da: Vælg personlig mappe

en: Select all
da: Vælg alle

en: Select all items
da: Vælg alle varer

en: Select files or folders
da: Vælg filer eller mapper

en: Select folder
da: Vælg mappen

en: Select folder location
da: Vælg placering af mappe

en: Select in which folder the Personal Folders should be created.
da: Vælg, i hvilken mappe de personlige mapper skal oprettes.

en: Select the aspect ratio for your iFrame. You can set the width of the module container in the Module Container section, and the height will be set accordingly.
da: Vælg størrelsesforholdet for din iFrame. Du kan indstille bredden på modulbeholderen i afsnittet Modulbeholder, og højden vil blive indstillet tilsvarende.

en: Select the aspect ratio of your videos. The height of the video player will be set accordingly.
da: Vælg formatforholdet for dine videoer. Højden på videoafspilleren vil blive indstillet i overensstemmelse hermed.

en: Select the content you want to add.
da: Vælg det indhold, du vil tilføje.

en: Select the events for which you want notifications to be sent.
da: Vælg de begivenheder, som du vil have sendt notifikationer om.

en: Select the export file(.json or .gz) you would like to import. Please note that the import will replace your current data.
da: Vælg den eksportfil (.json eller .gz), som du vil importere. Bemærk venligst, at importen erstatter dine nuværende data.

en: Select the locations where you want to show the upload box in woocommerce products.
da: Vælg de steder, hvor du vil vise uploadboksen i woocommerce-produkter.

en: Select the meta data field that should be used for sorting the content.
da: Vælg det metadatafelt, der skal bruges til at sortere indholdet.

en: Select the method that should be used to download your files. Default is to redirect the user to a temporarily url. If you want to use your server as a proxy just set it to Download via Server. In some cases the plugin can always revert to the Download via Server method.
da: Vælg den metode, der skal bruges til at downloade dine filer. Standard er at omdirigere brugeren til en midlertidig url. Hvis du ønsker at bruge din server som proxy, skal du blot indstille den til Download via server. I nogle tilfælde kan plugin'et altid vende tilbage til Download via Server-metoden.

en: Select the source of the images. Large thumbnails load fast, original files will take some time to load.
da: Vælg kilden til billederne. Store thumbnails indlæses hurtigt, originale filer vil tage noget tid at indlæse.

en: Select the user's Personal Folder. Set the Personal Folders feature to 'manual' to give the user access to this folder only.
da: Vælg brugerens personlige mappe. Sæt funktionen Personlige mapper til 'manuel' for kun at give brugeren adgang til denne mappe.

en: Select the way in which the description is to be displayed.
da: Vælg den måde, beskrivelsen skal vises på.

en: Select this item
da: Vælg dette punkt

en: Select via %s which User Roles are able to perform the actions
da: Vælg via%s hvilke brugerroller, der er i stand til at udføre handlingerne

en: Select what should happen when you click on a file.
da: Vælg, hvad der skal ske, når du klikker på en fil.

en: Select which Media Player skin you want to use by default.
da: Vælg, hvilken medieafspiller-skal du vil bruge som standard.

en: Select which Url Shortener Service you want to use for shared links.
da: Vælg hvilken Url Shortener-tjeneste du vil bruge til delte links.

en: Select which actions should be available for this module. For each action you can select which Roles or Users should be able to perform this action.
da: Vælg, hvilke handlinger der skal være tilgængelige for dette modul. For hver handling kan du vælge, hvilke roller eller brugere der skal kunne udføre denne handling.

en: Select which roles or users should be able to perform the following actions in the WordPress Admin Dashboard.
da: Vælg, hvilke roller eller brugere der skal kunne udføre følgende handlinger i WordPress Admin Dashboard.

en: Select which roles or users should be able to perform this action via the module.
da: Vælg, hvilke roller eller brugere der skal kunne udføre denne handling via modulet.

en: Select which sharing buttons should be accessible via the sharing dialogs of the plugin.
da: Vælg hvilke delingsknapper, der skal være tilgængelige via pluginets delingsdialoger.

en: Select which skin you want to use for the Inline Preview.
da: Vælg, hvilken hud du vil bruge til Inline Preview.

en: Select which user roles should not be given a dynamic folder, but should have access to the top folder itself.
da: Vælg, hvilke brugerroller der ikke skal have en dynamisk mappe, men som skal have adgang til selve topmappen.

en: Selected
da: Valgt

en: Selected Content
da: Udvalgt indhold

en: Selected files
da: Udvalgte filer

en: Selecting files...
da: Vælger filer ...

en: Selection
da: Valg

en: Selection deleted successfully.
da: Valget er slettet med succes.

en: Selection not found
da: Valg ikke fundet

en: Selection successfully deleted.
da: Markeringen er blevet slettet.

en: Selection summary for "%s"
da: Oversigt over valg for "%s"

en: Selections
da: Valg

en: Send a test notification to the channel webhook url using the notification block template.
da: Send en testnotifikation til kanalens webhook-url ved hjælp af notifikationsblok-skabelonen.

en: Send an email notification to the administrator when an user hits a specific limit.
da: Send en e-mail til administratoren, når en bruger rammer en bestemt grænse.

en: Send automated messages (JSON data) to another application for every event logged by the plugin.
da: Send automatiserede meddelelser (JSON-data) til et andet program for hver begivenhed, der logges af plugin'et.

en: Send email notification when limit is reached
da: Send en e-mail, når grænsen er nået

en: Sender information
da: Oplysninger om afsender

en: Serbian
da: Serbisk

en: Server environment
da: Server miljø

en: Set Sharing Rights
da: Indstil delingsrettigheder

en: Set a custom text for the "Add file(s)" button.
da: Indstil en brugerdefineret tekst til knappen "Tilføj fil(er)".

en: Set a custom text for the top folder in the breadcrumb folder path. For example: "Home" or "Start".
da: Indstil en brugerdefineret tekst til den øverste mappe i brødkrumme-mappestien. For eksempel: for eksempel: "Hjem" eller "Start".

en: Set a customised login URL to be used in the login button of the modules.
da: Indstil en tilpasset login-URL, der skal bruges i modulernes login-knap.

en: Set maximum height for the plugin container.
da: Indstil den maksimale højde for plugin-containeren.

en: Set maximum size of the User Folder (e.g. 10M, 100M, 1G). When the Upload function is enabled, the user will not be able to upload when the limit is reached.
da: Indstil den maksimale størrelse af brugermappen (f.eks. 10M, 100M, 1G). Når Upload-funktionen er aktiveret, vil brugeren ikke kunne uploade, når grænsen er nået.

en: Set maximum width for the plugin container.
da: Indstil den maksimale bredde for plugin-containeren.

en: Set sharing rights for files
da: Indstil delingsrettigheder for filer

en: Set sharing rights for upload folder
da: Indstil delingsrettigheder for upload-mappe

en: Set the OAuth 2.0 Redirect URI in your application to the following uri:
da: Indstil OAuth 2.0 Redirect URI'en i din applikation til følgende uri:

en: Set the color theme to be used for this module. This will override the global theme style set on the plugin's main options page.
da: Indstil det farvetema, der skal bruges for dette modul. Dette vil tilsidesætte den globale temastil, der er indstillet på pluginets hovedindstillinger side.

en: Set to which email address(es) the summary should be send.
da: Angiv til hvilken e-mailadresse( r) resuméet skal sendes.

en: Set which buttons (if supported) should be visible in the mediaplayer.
da: Indstil, hvilke knapper (hvis de understøttes) der skal være synlige i medieafspillet.

en: Set your own thumbnail by adding an image file with the same name as the media file. JPG and PNG file formats are supported.
da: Indstil dit eget miniaturebillede ved at tilføje en billedfil med samme navn som mediefilen. JPG- og PNG-filformater understøttes.

en: Sets path for switching windows. Possible values are 'vertical' and 'horizontal' and the default is 'vertical'.
da: Indstiller stien til skift af vindue. Mulige værdier er "lodret" og "vandret", og standardværdien er "lodret".

en: Setting not saved!
da: Indstilling ikke gemt!

en: Settings
da: Indstillinger

en: Share
da: Del

en: Share Personal Folder with user
da: Del personlig mappe med bruger

en: Share folder
da: Del mappe

en: Share on
da: Del på

en: SharePoint Site Libraries
da: SharePoint-webstedsbiblioteker

en: SharePoint Sites filter
da: SharePoint Sites-filter

en: Shared
da: Delt

en: Shared Drives
da: Drev

en: Shared link
da: Delt

en: Shared with me
da: Delte med mig

en: Shortcode Previewer
da: Byg en shortcode

en: Shortcodes are supported
da: Shortcodes er understøttet

en: Should people be able to access the right click context menu to e.g. save the image?
da: Skal folk kunne få adgang til højreklik-kontekstmenuen for f.eks. At gemme billedet?

en: Should the SharePoint Site Libraries be accessible via the plugin? Re-authorize the plugin with your account after changing this setting to make sure that the plugin is granted access with the correct scope.
da: Skal SharePoint Site Libraries være tilgængelige via plugin'et? Godkend plugin'et igen med din konto, efter at du har ændret denne indstilling, for at sikre, at plugin'et får adgang med det korrekte omfang.

en: Should the user be able to download the content via the shared link?
da: Skal brugeren kunne downloade indholdet via det delte link?

en: Should the user be allowed to change the view via the module on the Front-End?
da: Skal brugeren have mulighed for at ændre visningen via modulet i frontend?

en: Show Folder Thumbnails
da: Vis miniaturebilleder af mapper

en: Show Playlist
da: Ny spilleliste...

en: Show Thumbnails
da: Vis miniaturer

en: Show after clicking on the Lightbox.
da: Vis efter at have klikket på Lightbox.

en: Show arrows
da: Vis pile

en: Show breadcrumb
da: Vis breadcrumb

en: Show description directly in slide content.
da: Vis beskrivelsen direkte i diasindholdet.

en: Show description in slide content when hover over slide.
da: Vis beskrivelse i diasindholdet, når du holder musen hen over dias.

en: Show description via info button.
da: Vis beskrivelse via info-knappen.

en: Show descriptions
da: Vis beskrivelser

en: Show dots
da: Vis prikker

en: Show file extension
da: Filendelse

en: Show file name
da: Vis filnavn

en: Show file names
da: Vis etiketter

en: Show file size
da: Vis filstørrelse

en: Show folder tree
da: Vis mappetræ

en: Show header
da: Hvis overskrift

en: Show last modified by
da: Vis sidst ændret af

en: Show last modified date
da: Seneste ændringsdato

en: Show lead screen
da: Vis lead-skærm

en: Show login screen
da: Vis login-skærm

en: Show preview
da: Forhåndsvisning af show

en: Show quick preview button
da: Vis knap til hurtig forhåndsvisning

en: Show refresh button
da: Vis opdateringsknap

en: Show the 'Preview in a new tab' option in the File Actions menu.
da: Vis indstillingen "Forhåndsvisning i en ny fane" i menuen Filhandlinger.

en: Show the file name of the document above the iFrame.
da: Vis filnavnet på dokumentet over iFrame.

en: Show the following file extension
da: Vis følgende filtypenavn

en: Show the following files
da: Vis følgende filer

en: Show the navigation bar when the user starts using the Gallery. If disabled, the navigation bar will always be visible.
da: Vis navigationslinjen, når brugeren begynder at bruge galleriet. Hvis den er deaktiveret, vil navigationslinjen altid være synlig.

en: Show thumbnails for the folders in the gallery mode.
da: Vis miniaturer for mapperne i galleritilstanden.

en: Show thumbnails of the files inside the Lightbox.
da: Vis miniaturebilleder af filerne i lyskassen.

en: Show when Order is
da: Vis når ordren er

en: Show when hovering over the Lightbox.
da: Vises, når du holder musen over lyskassen.

en: Shuffle
da: Bland

en: Shuffle/Random
da: Shuffle / Random

en: Sign up for %s and %s get your API token%s.
da: Tilmeld dig %s og %s få dit API-token%s.

en: Sign up for %s and %s get your Access Token%s.
da: Tilmeld dig %s og %s få dit adgangstoken%s.

en: Site address (URL)
da: Webstedsadresse (URL)

en: Site-wide disabled
da: Handicappede i hele området

en: Site-wide enabled
da: Aktiveret på hele siden

en: Size
da: Størrelse

en: Skip ad
da: Spring AD'en over

en: Skip back %1 seconds
da: Spring tilbage% 1 sekunder

en: Skip back 10 second
da: Spring 10 sekunder tilbage

en: Skip button visible after (seconds)
da: Spring over-knappen synlig efter (sekunder)

en: Skip in %1 seconds
da: Spring over% 1 sekunder

en: Skip in 1 second
da: Spring over 1 sekund

en: Skip notification for current user
da: Spring meddelelse for den aktuelle bruger over

en: Slack Blocks template (JSON)
da: Slack Blocks skabelon (JSON)

en: Slide Content
da: DiasIndhold

en: Slide height
da: Højde af glideplade

en: Slide placement
da: Placering af dias

en: Slider / Carousel
da: Slider / karrusel

en: Slider Layout
da: Slider udseende

en: Slider Navigation
da: Navigation med skyderen

en: Slider for displaying images
da: Slider til visning af billeder

en: Slides in viewport
da: Dias i visningsvinduet

en: Slides per animation
da: Dias pr. animation

en: Slovak
da: Slovakisk

en: Slovenian
da: Slovensk

en: Slow - Show original files.
da: Langsom - Vis originale filer.

en: Social Sharing Buttons
da: Knapper til social deling

en: Sort Order
da: Sorterings rækkefølge

en: Sort field
da: Sorteringsfelt

en: Sort options
da: Luk operation

en: Sorting
da: Sortering

en: Source Chooser
da: Kildevælger

en: Space between images.
da: Mellemrum mellem billederne.

en: Space between slides (in "px"). Cannot yet be used in combination with Auto size setting.
da: Mellemrum mellem dias (i "px"). Kan endnu ikke bruges i kombination med indstillingen Automatisk størrelse.

en: Spanish
da: Spansk

en: Specify the password to access the shared link. Leave empty to not use a password.
da: Angiv adgangskoden til adgang til det delte link. Lad det være tomt for ikke at bruge en adgangskode.

en: Specify the returned value on front end
da: Angiv den returnerede værdi på frontend

en: Speed Rate
da: Hastighed

en: Speed of the slide animation.
da: Hastigheden af diasanimationen.

en: Start Upload
da: Start upload

en: Start the media directly when the module is rendered.
da: Start mediet direkte, når modulet gengives.

en: Start the upload directly once it is selected on the users device.
da: Start upload direkte, når den er valgt på brugerens enhed.

en: Statistics
da: Statistikker

en: Still Waiting?
da: Venter du stadig?

en: Stops sliding on mouseover.
da: Stopper med at glide ved mouseover.

en: Stream your video files
da: Stream dine videofiler

en: Streamed
da: Streaming media

en: Subject for this email notification.
da: Emne for denne e-mailmeddelelse.

en: Success
da: Succes

en: Successfully added module.
da: Modul tilføjet med succes.

en: Successfully added shortcut in new location
da: Genvej er tilføjet med succes på ny placering

en: Successfully copied to new location
da: Succesfuldt kopieret til ny placering

en: Successfully moved to new location.
da: Flyttede med succes til ny placering.

en: Successfully saved!
da: Reddet med succes!

en: Summary Email
da: Resume e-mail

en: Support & Documentation
da: Support og dokumentation

en: Support Expired
da: Støtte Udløbet

en: Support for IE 10 & 11
da: Understøttelse af IE 10 & 11

en: Support till %s
da: Support til %s

en: Supports VAST XML advertisments to offer monetization options for your videos. Currently, only  Linear MP4 elements are supported.
da: Understøtter VAST XML-reklamer for at tilbyde muligheder for at tjene penge på dine videoer. I øjeblikket understøttes kun Lineære MP4-elementer.

en: Swedish
da: Svensk

en: Template for %s placeholder
da: Skabelon for %s pladsholder

en: Template for each file item in the filelist in the download/upload/delete notification body.
da: Skabelon for hvert filelement i filelisten i download/upload/slette-meddelelsen.

en: Template name for automatically created Dynamic Folders.
da: Skabelonnavn for automatisk oprettede dynamiske mapper.

en: Template name for automatically created Personal Folders.
da: Navn på skabelon til automatisk oprettede personlige mapper.

en: Temporary Upload Folder
da: Midlertidig upload-mappe

en: Terms Extended License
da: Vilkår Udvidet licens

en: Terms Regular License
da: Vilkår Almindelig licens

en: Test notification
da: Anmeldelse af test

en: Thai
da: Thaisk

en: Thank you!
da: Tak!

en: Thanks for registering your product!
da: Tak for registreringen af dit produkt!

en: That doesn't work. Are there any illegal characters (<>:"/\|?*) in the filename?
da: Det dur ikke. Der må ikke være nogen af disse bogstaver i navnet (<>:/\|?*)

en: The %s setting is experimental and may produce unexpected results with some settings. Use with caution.
da: Indstillingen %s er eksperimentel og kan give uventede resultater med visse indstillinger. Brug den med forsigtighed.

en: The API does not support ZIP creation on the fly. Therefore, the ZIP file needs to be created (temporarily) on your server. For that reason, it is not recommended to enable this setting when you are working with large files or folders.
da: API'et understøtter ikke oprettelse af ZIP-filer i farten. Derfor skal ZIP-filen oprettes (midlertidigt) på din server. Derfor anbefales det ikke at aktivere denne indstilling, når du arbejder med store filer eller mapper.

en: The API has limited support for ZIP creation on the fly. Therefore, the ZIP file needs to be created (temporarily) on your server when filters are configured for the module. Folders can be downloaded directly via the API if the module does not do any filtering.
da: API'en har begrænset understøttelse af ZIP-oprettelse i farten. Derfor skal ZIP-filen oprettes (midlertidigt) på din server, når der konfigureres filtre til modulet. Mapper kan downloades direkte via API'en, hvis modulet ikke foretager nogen filtrering.

en: The Gravity PDF integrations allow you to store your Gravity Forms submissions directly in the cloud.
da: Med Gravity PDF-integrationerne kan du gemme dine Gravity Forms-indsendelser direkte i skyen.

en: The WP Cloud Plugins are able to communicate with their licence server.
da: WP Cloud Plugins er i stand til at kommunikere med deres licensserver.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
da: Tiden (i sekunder) din hjemmeside vil bruge på en enkelt handling, før den stopper (for at undgå at serveren går i stå)

en: The authorization will ask you to grant the application the following scopes:
da: I godkendelsen bliver du bedt om at give programmet følgende anvendelsesområder:

en: The cURL library of your server does not support TLS1.1 or TLS1.2 (CURL_SSLVERSION_TLSv1_1 | CURL_SSLVERSION_TLSv1_2). This is required by the API to create a secure connection. Please contact your webhost and ask them to upgrade the curl library and/or enable TLS1.1 support or higher for this library
da: CURL-biblioteket på din server understøtter ikke TLS1.1 eller TLS1.2 (CURL_SSLVERSION_TLSv1_1 | CURL_SSLVERSION_TLSv1_2). Dette kræves af API'en for at oprette en sikker forbindelse. Kontakt din webhost og bede dem om at opgradere curlbiblioteket og / eller aktivere TLS1.1-support eller højere for dette bibliotek

en: The cURL library of your server does not support TLS1.2 or TLS1.3 (CURL_SSLVERSION_TLSv1_2 | CURL_SSLVERSION_TLSv1_3. This is required by the API to create a secure connection. Please contact your webhost and ask them to upgrade the curl library and/or enable TLS1.2 support or higher for this library
da: CURL-biblioteket på din server understøtter ikke TLS1.2 eller TLS1.3 (CURL_SSLVERSION_TLSv1_2 | CURL_SSLVERSION_TLSv1_3. Dette kræves af API'et for at oprette en sikker forbindelse. Kontakt venligst dit webhotel og bed dem om at opgradere curl-biblioteket og/eller aktivere TLS1.2-understøttelse eller højere for dette bibliotek

en: The collection has been approved and a notification has been sent.
da: Indsamlingen er blevet godkendt, og der er sendt en meddelelse.

en: The collection has been reopened.
da: Samlingen er blevet genåbnet.

en: The collection is marked as approved.
da: Indsamlingen er markeret som godkendt.

en: The collection status is not modified.
da: Indsamlingsstatus ændres ikke.

en: The current language used by WordPress. Default = English
da: Nuværende sprog i brug af WordPress. Standard = Engelsk

en: The default timezone for your server.
da: Standard tidszonen for din server.

en: The description will appear on hover by default. When this setting is enabled it will always be visible.
da: Beskrivelsen vises som standard, når du holder musen over skærmen. Når denne indstilling er aktiveret, vil den altid være synlig.

en: The events send to your endpoint will include a signature. You can use this secret to verify that the events were sent by this plugin, not by a third party. See the documentation for more information.
da: De hændelser, der sendes til dit slutpunkt, vil indeholde en signatur. Du kan bruge denne hemmelighed til at bekræfte, at hændelserne blev sendt af dette plugin og ikke af en tredjepart. Se dokumentationen for at få flere oplysninger.

en: The feature is disabled.
da: Funktionen er deaktiveret.

en: The file is probably deleted from the cloud.
da: Filen er sandsynligvis slettet fra skyen.

en: The file you are looking for cannot be found.
da: Den fil, du leder efter, kan ikke findes.

en: The following comment was added on approval
da: Følgende kommentar blev tilføjet ved godkendelsen

en: The following file(s) are not uploaded succesfully:
da: Følgende fil (er) uploades ikke med succes:

en: The form cannot be submitted. Please remove all files that are not successfully attached.
da: Formularen kan ikke indsendes. Fjern alle filer, der ikke er vedhæftet.

en: The gap (px) between rows and columns of various plugin elements, such as the File Browser grid.
da: Afstanden (px) mellem rækker og kolonner i forskellige plugin-elementer, f.eks. filbrowsergitteret.

en: The generated masked Account ID uses a salt, which could break existing shared or saved links if the salt is lost. This could happen if you reinstall the plugin, for example. This is not reversible.
da: Det genererede maskerede konto-id bruger et salt, som kan ødelægge eksisterende delte eller gemte links, hvis saltet går tabt. Det kan f.eks. ske, hvis du geninstallerer pluginet. Dette er ikke reversibelt.

en: The height of your slides.
da: Højden på dine dias.

en: The homepage URL of your site.
da: URL til dit websted.

en: The ideal height you want your grid rows to be. The module will slightly adjusts the row height to fit the images in the masonary grid.
da: Den ideelle højde, som du ønsker, at dine gitterrækker skal være. Modulet vil justere rækkehøjden en smule for at passe til billederne i det masonære gitter.

en: The installed version of the current active theme.
da: Installeret version af det aktive tema.

en: The installed version of the parent theme.
da: Den installerede version af forældertemaet.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
da: Maksimal størrelse på fil som kan vedhæftes en post.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
da: Maksimal fil størelse som kan uploades til din WordPress installation.

en: The listener URL where the JSON data will be send to.
da: URL-adressen til lytteren, hvortil JSON-dataene sendes.

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
da: Det maksimale antal af hukommelse (RAM) dit websted kan bruge på én gang.

en: The maximum number of items that can be selected.
da: Det maksimale antal elementer, der kan vælges.

en: The mediaplayer of the plugin supports VAST XML advertisments to offer monetization options for your videos. You can enable advertisments for the complete site and per Media Player shortcode. Currently, this plugin only supports Linear elements with MP4
da: Mediaplayer af plugin understøtter VAST XML-reklamer for at tilbyde indtægtsindstillinger for dine videoer. Du kan aktivere annoncer for det komplette websted og pr. Media Player-kortkode. I øjeblikket understøtter dette plugin kun lineære elementer med MP4

en: The module could not be added.
da: Modulet kunne ikke tilføjes.

en: The module could not be deleted.
da: Modulet kunne ikke slettes.

en: The module could not be updated.
da: Modulet kunne ikke opdateres.

en: The name of the current active theme.
da: Navnet på det aktive tema.

en: The name of the parent theme.
da: Navnet på hovedtemaet.

en: The naming template can also be set per shortcode individually.
da: Navngivningsskabelonen kan også indstilles individuelt for hver enkelt shortcode.

en: The new folder is in the template folder. Select another folder.
da: Den nye mappe ligger i skabelonmappen. Vælg en anden mappe.

en: The number of files that a user is allowed to download during the selected period.
da: Antallet af filer, som en bruger har lov til at downloade i den valgte periode.

en: The number of times the same file can be downloaded by a user during the selected period.
da: Det antal gange den samme fil kan downloades af en bruger i den valgte periode.

en: The other plugin is using an old version of the Api-PHP-client that isn't capable of running multiple configurations
da: Det andet plugin bruger en gammel version af Api-PHP-klienten, der ikke er i stand til at køre flere konfigurationer

en: The parent theme developers URL.
da: Forældertemaets forfatterwebadresse.

en: The placeholder %s can be used to send notifications to the owner(s) of the Personal Folder.
da: Pladsholderen %s kan bruges til at sende meddelelser til ejeren/ejerne af den personlige mappe.

en: The plugin integrates seamlessly with a number of other well-designed WordPress plugins, allowing you to build even more powerful solutions.
da: Plugin'et integreres problemfrit med en række andre veldesignede WordPress-plugins, så du kan bygge endnu mere kraftfulde løsninger.

en: The plugin is not yet activated. This means you’re missing out on updates and support! Please activate the plugin in order to start using the plugin, or disable the plugin.
da: Plugin'et er endnu ikke aktiveret. Det betyder, at du går glip af opdateringer og support! Aktivér venligst plugin'et for at begynde at bruge plugin'et, eller deaktiver plugin'et.

en: The plugin isn't currently connected to a %s account. Add an account or disable the plugin if you are not using it.
da: Plugin'et er i øjeblikket ikke forbundet med en %s-konto. Tilføj en konto, eller deaktiver pluginet, hvis du ikke bruger det.

en: The plugin isn't currently connected to a %s account. Add an account to get access to your content in the cloud.
da: Plugin'et er i øjeblikket ikke forbundet med en %s-konto. Tilføj en konto for at få adgang til dit indhold i skyen.

en: The plugin isn't longer linked to the account(s): %s
da: Plugin'et er ikke længere knyttet til kontoen/kontiene: %s

en: The plugin license gives permission to use the plugin on a single site. You will need separate licenses for each site if you have the plugin active on multiple sites.
da: Plugin-licensen giver tilladelse til at bruge plugin'et på et enkelt websted. Du skal bruge separate licenser for hvert websted, hvis du har plugin'et aktivt på flere websteder.

en: The plugin registers a {{new event}}
da: Plugin'et registrerer en {{ny begivenhed}}

en: The plugin registers the following event: {{Select event:%1$s}}
da: Plugin'et registrerer følgende hændelse: {{Select event:%1$s}}

en: The plugin uses, among others, the WordPress Nonce system to protect you against several types of attacks including CSRF. Disable this in case you are encountering conflicts with plugins that alters this system.
da: Plugin'et bruger bl.a. WordPress Nonce-systemet til at beskytte dig mod flere typer angreb, herunder CSRF. Deaktiver dette, hvis du støder på konflikter med plugins, der ændrer dette system.

en: The plugin will generate thumbnails for Business accounts if enabled in the settings, and store them locally. You can purge that folder if needed.
da: Pluginet genererer miniaturebilleder til Business-konti, hvis det er aktiveret i indstillingerne, og gemmer dem lokalt. Du kan rydde mappen, hvis det er nødvendigt.

en: The plugin will send its events to Google Analytics if your Google tracker has been added to your site.
da: Pluginet sender sine hændelser til Google Analytics, hvis din Google-tracker er blevet tilføjet til dit websted.

en: The root URL of your site.
da: Root URL til din hjemmeside.

en: The roundness (px) of various plugin elements, such as file tiles, modal dialogs and buttons.
da: Rundheden (px) af forskellige plugin-elementer, f.eks. filfliser, modale dialogbokse og knapper.

en: The roundness of the image corners in pixels (px).
da: Rundheden af billedets hjørner i pixel (px).

en: The secret key authorizes communication between your application backend and the reCAPTCHA server to verify the user.
da: Den hemmelige nøgle autoriserer kommunikationen mellem din applikations backend og reCAPTCHA-serveren til at verificere brugeren.

en: The selected account is no longer available, or there are currently no accounts linked to the plugin. Please make sure that the plugin has active accounts and re-create the shortcode.
da: Den valgte konto er ikke længere tilgængelig, eller der er i øjeblikket ingen konti knyttet til plugin'et. Sørg for, at plugin'et har aktive konti, og opret genvejskoden igen.

en: The selected folder is no longer available. Please reselect a top folder.
da: Den valgte mappe er ikke længere tilgængelig. Vælg venligst en ny topmappe.

en: The selection could not be deleted.
da: Markeringen kunne ikke slettes.

en: The sharing permissions on this file is preventing you from accessing this shared link. Please contact the administrator to change the sharing settings for this document in the cloud.
da: Delingstilladelserne på denne fil forhindrer dig i at få adgang til dette delte link. Kontakt venligst administratoren for at ændre delingsindstillingerne for dette dokument i skyen.

en: The site key is used to invoke reCAPTCHA service on your site or mobile application.
da: Stednøglen bruges til at kalde reCAPTCHA-tjenesten på dit websted eller din mobilapplikation.

en: The support period for this license has expired on %s.
da: Supportperioden for denne licens er udløbet den %s.

en: The theme developers URL.
da: Temaets udvikler URL.

en: The total amount of bandwidth that a user is allowed to use during the selected period.
da: Den samlede mængde båndbredde, som en bruger har lov til at bruge i den valgte periode.

en: The total amount of bandwidth that a user is allowed to use during the selected period..
da: Den samlede mængde båndbredde, som en bruger har lov til at bruge i den valgte periode.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form
da: Den uploadede fil overstiger MAX_FILE_SIZE direktivet, der blev angivet i HTML-formularen

en: The uploaded file exceeds the post_max_size directive in php.ini
da: Den uploadede fil overstiger post_max_size-direktivet i php.ini

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini
da: Den uploadede fil overstiger den maksimalt tilladte filstørrelse upload_max_filesize directiv, som nævnt i php.ini

en: The uploaded file was only partially uploaded
da: Den uploadede fil blev kun delvist uploadet

en: The user has been successfully added to the collection.
da: Brugeren er blevet tilføjet til samlingen.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
da: PHP version der er installeret på webserveren.

en: The version of WordPress installed on your site.
da: Nuværende WordPress version installeret på dit websted.

en: The version of cURL installed on your server.
da: cURL-versionen installeret på din server.

en: The version of this plugin installed on your site.
da: Versionen af dette plugin installeret på dit websted.

en: The webhook url where the notification JSON data will be send to.
da: Webhook-url'en, hvor notifikationens JSON-data skal sendes til.

en: Theme
da: Tema

en: Theme Style
da: Brug temaets design

en: Theme style
da: Temaets stil

en: There are no items found.
da: Der er ikke fundet nogen genstande.

en: There are no selections available.
da: Der er ingen tilgængelige valg.

en: There is no changelog available.
da: Der er ikke nogen ændringslog tilgængelig.

en: These settings are used for all modules with automatically linked Personal Folders, unless otherwise specified.
da: Disse indstillinger bruges til alle moduler med automatisk tilknyttede personlige mapper, medmindre andet er angivet.

en: This HTML template is used to list uploads in form submissions and email confirmations. Use valid HTML for emails.
da: Denne HTML-skabelon bruges til at liste uploads i formularer og e-mail-bekræftelser. Brug gyldig HTML til e-mails.

en: This WP Cloud Plugin module is not yet configured.
da: Dette WP Cloud Plugin-modul er endnu ikke konfigureret.

en: This content failed to load
da: Indholdet kunne ikke hentes

en: This content is not available at this moment unfortunately. Contact the administrators of this site so they can check the plugin involved.
da: Dette indhold er desværre ikke tilgængeligt i øjeblikket. Kontakt administratorerne af dette websted, så de kan kontrollere det pågældende plugin.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
da: Dette indhold er beskyttet med adgangskode. For at se det skal du indtaste dit kodeord nedenunder:

en: This field is not editable
da: Dette felt kan ikke redigeres

en: This field is required
da: Feltet er påkrævet

en: This field is required. Please upload your files.
da: Dette felt er påkrævet. Upload dine filer.

en: This image failed to load
da: Billedet kunne ikke hentes

en: This information will only be displayed on this page for easy account identification.
da: Disse oplysninger vises kun på denne side for at gøre det nemt at identificere kontoen.

en: This is an estimate of the API bandwidth used. It doesn't take into account if a user has only partially streamed a file or stopped a download before it was complete.
da: Dette er et estimat af den anvendte API-båndbredde. Det tager ikke højde for, hvis en bruger kun delvist har streamet en fil eller stoppet en download, før den var færdig.

en: This is not a backup file for this plugin.
da: Dette er ikke en backup-fil for dette plugin.

en: This is the latest summary of all the activites that are logged since %s
da: Dette er den seneste oversigt over alle de aktiviteter, der er logget siden%s

en: This is the latest summary of all the activities that are logged since %s
da: Dette er den seneste oversigt over alle de aktiviteter, der er logget siden%s

en: This is the text version of the upload list for when HTML is not supported.
da: Dette er tekstversionen af uploadlisten til brug, når HTML ikke understøttes.

en: This message is displayed when a module is protected by a password and the user is prompted to enter the password.
da: Denne meddelelse vises, når et modul er beskyttet af en adgangskode, og brugeren bliver bedt om at indtaste adgangskoden.

en: This message is displayed when a module requires users to enter user information (e.g. email address) before they are able to access the content.
da: Denne besked vises, når et modul kræver, at brugerne indtaster brugeroplysninger (f.eks. e-mailadresse), før de kan få adgang til indholdet.

en: This module (#%s) is not active at the moment.
da: Dette modul (#%s) er ikke aktivt i øjeblikket.

en: This module is currently linked to a cloud account and/or folder which is no longer accessible by the plugin. To resolve this, please relink the module again to the correct folder.
da: Dette modul er i øjeblikket knyttet til en cloud-konto og/eller -mappe, som plugin'et ikke længere har adgang til. For at løse dette, skal du genforbinde modulet igen til den korrekte mappe.

en: This setting is deprecated.
da: Denne indstilling er forældet.

en: This setting is experimental and can have unexpected results in combination with some settings.
da: Denne indstilling er eksperimentel og kan give uventede resultater i kombination med visse indstillinger.

en: This setting is replaced with: %s .
da: Denne indstilling erstattes med: %s .

en: This setting only restricts access to the plugin's internal modules. To enable personal folders for modules on your site, use the module's configuration panel
da: Denne indstilling begrænser kun adgangen til plugin'ets interne moduler. For at aktivere personlige mapper for moduler på dit websted skal du bruge modulets konfigurationspanel

en: This shows critical information about your WordPress and Server configuration and items that require your attention.
da: Her vises vigtige oplysninger om din WordPress- og serverkonfiguration og elementer, der kræver din opmærksomhed.

en: Throttle to prevent resource complaints on budget hosts. The higher the value, the slower the download/stream when the proxy download method is used.
da: Throttle for at forhindre ressourceklager på budgetværter. Jo højere værdi, jo langsommere download/stream, når proxy-downloadmetoden bruges.

en: Thumbnail Bar
da: Miniaturebillede-bar

en: Thumbnail location
da: Placering af miniaturebillede

en: Thumbnails view
da: Miniaturebilleder

en: Title
da: Titel

en: To do so, please follow these instructions
da: Følg venligst instruktionerne for at gøre dette

en: To manage modules directly from the module overview, we recommend using the short version %s.
da: Hvis du vil administrere moduler direkte fra moduloversigten, anbefaler vi at bruge den korte version %s.

en: To monitor limits, the user must be logged in to your site or have cookies enabled in their browser. If a user is untraceable, the action will be blocked if this setting is enabled.
da: For at overvåge grænser skal brugeren være logget ind på dit websted eller have cookies aktiveret i sin browser. Hvis en bruger ikke kan spores, vil handlingen blive blokeret, hvis denne indstilling er aktiveret.

en: To resolve this, please remove those functions from the "disabled_functions" PHP configuration.
da: For at løse dette problem skal du fjerne disse funktioner fra PHP-konfigurationen "disabled_functions".

en: To start using this plugin, please activate your license.
da: For at begynde at bruge dette plugin skal du aktivere din licens.

en: To use the WP Cloud Plugins, you need a valid licence. This licence is validated from time to time using the licence server.
da: For at bruge WP Cloud Plugins skal du have en gyldig licens. Denne licens valideres fra tid til anden ved hjælp af licensserveren.

en: To view this content, you need to have JavaScript enabled in your browser
da: For at se dette indhold skal du have JavaScript aktiveret i din browser

en: Toggle Loop
da: Skift sløjfe

en: Toggles the automatic change of slides.
da: Aktiverer automatisk skift af dias.

en: Tools
da: Værktøjer

en: Top Downloads
da: De bedste downloads

en: Top Previews
da: De bedste forhåndsvisninger

en: Top folder
da: Øverste mappe

en: Total file size (#MB)
da: Samlet filstørrelse (#MB)

en: Try to open the file in a new window.
da: Prøv at åbn filen i et nyt vindue.

en: Try to upload the file again
da: Prøv at uploade filen igen

en: Turkish
da: Tyrkisk

en: Turn off Fullscreen
da: Sluk for fuldskærm

en: Ukrainian
da: Ukrainsk

en: Unavailable
da: Utilgængelig

en: Unique folder name where the uploads should be stored. Make sure that Personal Folder feature is enabled in the shortcode
da: Unikt mappenavn, hvor uploads skal gemmes. Sørg for, at funktionen Personlig mappe er aktiveret i kortkoden

en: Unknown update checker status "%s"
da: Ukendt status for opdateringscheck "%s"

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Unlock
da: Lås op

en: Unmute
da: Lyd til

en: Unselected
da: Ikke valgt

en: Update Personal Folders name after profile update
da: Opdater navn på personlige mapper efter profilopdatering

en: Update automatically
da: Opdater automatisk

en: Updates
da: Opdateringer

en: Upload Box
da: Upload boks

en: Upload Box Settings
da: Indstillinger for uploadboks

en: Upload Button Text
da: Upload Knap tekst

en: Upload Configuration
da: Upload konfiguration

en: Upload Folder Name
da: Upload mappenavn

en: Upload List Template
da: Skabelon til upload af liste

en: Upload Notifications
da: Upload underretninger

en: Upload Requirements
da: Krav til upload

en: Upload Settings
da: Upload-indstillinger

en: Upload content to your Cloud account.
da: Upload indhold til din Cloud-konto.

en: Upload documents
da: Upload dokumenter

en: Upload failed
da: Upload mislykkedes

en: Upload files
da: Upload filer

en: Upload immediately
da: Upload straks

en: Upload is cancelled
da: Upload er annulleret

en: Upload locations
da: Upload placeringer

en: Upload not available.
da: Upload ikke tilgængelig.

en: Upload or select a file from the media library.
da: Upload eller vælg en fil fra mediebiblioteket.

en: Upload requirements
da: Krav til upload

en: Upload to %s
da: Upload til%s

en: Uploaded
da: Uploadet

en: Uploaded documents
da: Uploadede dokumenter

en: Uploading failed
da: Indlæsningen mislykkedes

en: Uploading...
da: Er ved at uploade...

en: Uploads per User
da: Uploads pr. bruger

en: Usage
da: Brug

en: Usage Limits
da: Brugsgrænser

en: Use App Folder
da: Brug App-mappe

en: Use Back-End Filebrowser
da: Brug back-end filbrowser

en: Use Custom App
da: Brug en brugerdefineret app

en: Use Google Analytics tracker
da: Brug Google Analytics-tracker

en: Use ID3 metadata
da: Brug ID3 metadata

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
da: Brug venstre / højre piletaster til at gå et sekund frem, pil op / ned for at gå 10 sekunder frem.

en: Use Personal Folders in the Module Configurator and Back-End File Browser of the plugin.
da: Brug personlige mapper i modulkonfiguratoren og backend-filbrowseren i plugin'et.

en: Use Template Folder
da: Brug skabelonmappe

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
da: Brug piletasterne op / ned for at øge eller sænke lydstyrken.

en: Use Webhook
da: Brug webhook

en: Use a folder from one of the linked accounts. If you disable this option, your users will be able to navigate through the folders of all your linked cloud accounts.
da: Brug en mappe fra en af de forbundne konti. Hvis du deaktiverer denne mulighed, vil dine brugere kunne navigere gennem mapperne på alle dine forbundne cloud-konti.

en: Use a secure password.
da: Brug en sikker adgangskode.

en: Use a static folder as select on the Content tab.
da: Brug en statisk mappe som valgt på fanen Indhold.

en: Use custom name for home folder
da: Brug et brugerdefineret navn til hjemmemappe

en: Use labels
da: Brug etiketter

en: Use one account
da: Brug én konto

en: Use random URLs for modules
da: Brug tilfældige URL'er til moduler

en: Use the Review & Approve module to allow clients to review, select and approve images or documents. Manage the global settings for this feature here.
da: Brug Review & Approve-modulet til at give kunderne mulighed for at gennemgå, vælge og godkende billeder eller dokumenter. Administrer de globale indstillinger for denne funktion her.

en: Use your server as proxy
da: Brug din server som proxy

en: User
da: Bruger

en: User %s has encountered the following download limitation: %s
da: Bruger %s er stødt på følgende downloadbegrænsning: %s

en: User %s has reached the download limitation
da: Bruger %s har nået download-begrænsningen

en: User %s reached download limit while trying to download the %s %s
da: Bruger %s nåede downloadgrænsen, da han forsøgte at downloade %s %s

en: User Info Template
da: Skabelon til brugeroplysninger

en: User Permissions
da: Brugertilladelser

en: User not found
da: Brugeren blev ikke fundet

en: User or Role
da: Bruger eller rolle

en: User slug
da: Bruger slug

en: User ⇔ Folder links
da: Bruger ⇔ Mappe links

en: Username
da: Brugernavn

en: VAST XML Tag Url
da: VAST XML-tag Url

en: Validate file accessibility
da: Valider filernes tilgængelighed

en: Vertical
da: Vertikal

en: Via OneDrive servers
da: Via OneDrive-servere

en: Via this server
da: Via denne server

en: Video Advertisements (IMA/VAST)
da: Videoannoncer (IMA / VAST)

en: Video Player
da: Videoafspiller

en: Video aspect ratio
da: Video størrelse forhold

en: Vietnamese
da: Vietnamesisk

en: View
da: Vis

en: View Module
da: Vis uge

en: View Selections
da: Se udvalg

en: View all activites
da: Se alle aktiviteter

en: View all activities
da: Se alle aktiviteter

en: View details
da: Se detaljer

en: View documents
da: Se dokumenter

en: View more activites (%s left)
da: Se flere aktiviteter (%s tilbage)

en: View more activities (%s left)
da: Se flere aktiviteter (%s tilbage)

en: Visit plugin homepage
da: Gå Til Plugin Siden

en: Visitor
da: Besøgende

en: Visitors
da: Besøgende

en: Volume Slider
da: Skydeknap til lydstyrkeplayback menu

en: WP Cloud Plugins cannot communicate with the licence server
da: WP Cloud Plugins kan ikke kommunikere med licensserveren

en: WP Cloud Plugins uses a cache to improve performance. If the plugin somehow is causing issues, try to reset the cache first.
da: WP Cloud Plugins bruger en cache for at forbedre ydeevnen. Hvis plugin'et på en eller anden måde forårsager problemer, skal du prøve at nulstille cachen først.

en: Waiting
da: Venter

en: Want more flexibility than the upload box can offer? Use a popular form integration that lets you create the perfect form!
da: Vil du have mere fleksibilitet, end upload-boksen kan tilbyde? Brug en populær formularintegration, der giver dig mulighed for at skabe den perfekte formular!

en: Warning
da: Advarsel

en: Warning for %s : %s
da: Advarsel for %s : %s

en: We are not able to connect to the API as cURL PHP functions curl_init and/or curl_exec are on the list of disabled functions in your PHP configuration.
da: Vi kan ikke oprette forbindelse til API'et, da cURL PHP-funktionerne curl_init og/eller curl_exec er på listen over deaktiverede funktioner i din PHP-konfiguration.

en: We are not able to connect to the API as the plugin is interfering with an other plugin
da: Vi kan ikke oprette forbindelse til API, da plugin forstyrrer et andet plugin

en: We are not able to connect to the API as you don't have the cURL PHP extension installed
da: Vi kan ikke oprette forbindelse til API, da du ikke har cURL PHP-udvidelsen installeret

en: We do not collect and do not have access to your personal data. See our privacy statement for more information.
da: Vi indsamler ikke og har ikke adgang til dine personlige oplysninger og har ikke adgang til dem. Se vores erklæring om beskyttelse af personlige oplysninger for at få flere oplysninger.

en: We use cURL and fopen to communicate with API services.
da: Vi bruger cURL og fopen til at kommunikere med API-tjenester.

en: Webhook Endpoint URL
da: URL til webhook-slutpunkt

en: Webhook Secret
da: Webhook Hemmelighed

en: Webhook URLs for Your Workspace
da: Webhook-URL'er til dit arbejdsområde

en: Weekly
da: Ugentlig

en: Welcome back
da: Velkommen tilbage

en: Welsh
da: Walisisk

en: What data should the plugin access?
da: Hvilke data skal pluginnet have adgang til?

en: What happens with my data when I authorize the plugin?
da: Hvad sker der med mine data, når jeg autoriserer plugin'et?

en: What type of embedding should the document have?
da: Hvilken type indlejring skal dokumentet have?

en: What type of view should the editable document have?
da: Hvilken type visning skal det redigerbare dokument have?

en: When enabled, all API requests will be logged in the file <code>/wp-content/%s-cache/api.log</code>. Please note that this log file is not accessible via the browser on Apache servers.
da: Når det er aktiveret, logges alle API-anmodninger i filen <code>/wp-content/%s-cache/api.log</code> . Bemærk, at denne logfil ikke er tilgængelig via browseren på Apache-servere.

en: When enabled, the loading performance of the Gallery can drop proportional with the number of folders present.
da: Når den er aktiveret, kan galleriets indlæsningsevne falde proportionalt med antallet af mapper.

en: When enabled, the plugin will update automatically when a new version is available. Keeping the plugin up to date is crucial as the API service is constantly changing.
da: Når det er aktiveret, opdateres pluginnet automatisk, når en ny version er tilgængelig. Det er vigtigt at holde plugin'et opdateret, da API-tjenesten konstant ændrer sig.

en: When opening a page with a previously visited File Browser module, the last opened folder location will be loaded. If you disable this setting, the plugin will always load the top folder.
da: Når du åbner en side med et tidligere besøgt File Browser-modul, vil den sidst åbnede mappeplacering blive indlæst. Hvis du deaktiverer denne indstilling, vil pluginet altid indlæse den øverste mappe.

en: When should the description be shown in the Gallery Lightbox?
da: Hvornår skal beskrivelsen vises i lysboksen i galleriet?

en: When should the header containing title and action-menu be shown?
da: Hvornår skal overskriften med titel og handlingsmenu vises?

en: When should the thumbnail bar be shown in the Gallery Lightbox?
da: Hvornår skal thumbnail-baren vises i Gallery Lightbox?

en: When using this placeholder in combination with automatically linked Personal Folders, the %sName Template%s should contain the placeholder %s.
da: Når du bruger denne pladsholder i kombination med automatisk sammenkædede personlige mapper, skal %sName Template%s indeholde pladsholderen %s.

en: When you click the export button, a (gzipped) JSON file will be generated. You can use the Import action below to restore the backup.
da: Når du klikker på eksportknappen, genereres der en (gzippet) JSON-fil. Du kan bruge nedenstående handling Import til at gendanne sikkerhedskopien.

en: When you reset the settings, the plugin will not longer be linked to your accounts, but their authorization will not be revoked
da: Når du nulstiller indstillingerne, linkes pluginet ikke længere til dine konti, men deres tilladelse tilbagekaldes

en: When you select items for the Embed module, only those items that support embedding will be displayed on the front end.
da: Når du vælger elementer til indlejringsmodulet, er det kun de elementer, der understøtter indlejring, der vises på forsiden.

en: When you uninstall the plugin, what do you want to do with your settings? You can save them for next time, or wipe them back to factory settings.
da: Hvad vil du gøre med dine indstillinger, når du afinstallerer plugin? Du kan gemme dem til næste gang eller slette dem tilbage til fabriksindstillingerne.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
da: Viser om du har WordPress Multiwebsted aktiveret.

en: Which users are excluded from the limits set above?
da: Hvilke brugere er undtaget fra ovenstående grænser?

en: Which users should we exclude from seeing ads?
da: Hvilke brugere skal vi udelukke fra at se annoncer?

en: White
da: Hvid

en: Who can add and configure modules?
da: Hvem kan tilføje og konfigurere moduler?

en: Who can add shared document links to your pages and posts?
da: Hvem kan tilføje delte dokumentlinks til dine sider og indlæg?

en: Who can add/edit descriptions?
da: Hvem kan redigere beskrivelser?

en: Who can copy files?
da: Hvem kan kopiere filer?

en: Who can copy folders?
da: Hvem kan kopiere mapper?

en: Who can create documents?
da: Hvem kan oprette dokumenter?

en: Who can create folders?
da: Hvem kan oprette mapper?

en: Who can create shortcuts for files?
da: Hvem kan oprette genveje til filer?

en: Who can create shortcuts for folders?
da: Hvem kan tilføje genveje til mapper?

en: Who can delete files?
da: Hvem kan slette filer?

en: Who can delete folders?
da: Hvem kan slette mapper?

en: Who can download?
da: Hvem kan downloade?

en: Who can edit documents?
da: Hvem kan redigere dokumenter?

en: Who can embed documents on your pages and posts?
da: Hvem kan indlejre dokumenter på dine sider og indlæg?

en: Who can link to content?
da: Hvem kan linke til indhold?

en: Who can manually link users to their personal folder?
da: Hvem kan manuelt linke brugere til deres personlige mappe?

en: Who can move files?
da: Hvem kan flytte filer?

en: Who can move folders?
da: Hvem kan flytte mapper?

en: Who can preview files via this module?
da: Hvem kan få vist filer via dette modul?

en: Who can preview files?
da: Hvem kan få vist filer?

en: Who can rename files?
da: Hvem kan omdøbe filer?

en: Who can rename folders?
da: Hvem kan omdøbe mapper?

en: Who can search?
da: Hvem kan søge?

en: Who can see this module?
da: Hvem kan se dette modul?

en: Who can share content?
da: Hvem kan dele indhold?

en: Who can upload?
da: Hvem kan uploade?

en: Who should be able to access the links that are created by the plugin? If set to Public the links will be accessible by anyone. Within Organization will make links accessible within your organization only. Anonymous links may be disabled by the tenant administrator
da: Hvem skal kunne få adgang til de links, der oprettes af plugin'et? Hvis indstillet til Offentlig, vil linksene være tilgængelige for alle. Inden for organisationen vil links kun være tilgængelige inden for din organisation. Anonyme links kan deaktiveres af lejlighedsadministratoren

en: Who should be able to access the settings page of the plugin?
da: Hvem skal kunne få adgang til pluginets indstillingsside?

en: Who should have access to reports and statistics?
da: Hvem skal have adgang til rapporter og statistikker?

en: Who should have access to the File Browser in the admin dashboard?
da: Hvem skal have adgang til filbrowseren i admin-dashboardet?

en: Wildcards like * and ? are allowed.
da: Jokertegn som * og ? er tilladt.

en: Within Organization
da: Inden for organisationen

en: WordPress address (URL)
da: WordPress-adresse (URL)

en: WordPress environment
da: WordPress miljø

en: WordPress memory limit
da: WordPress lagergrænse

en: WordPress multisite
da: Er WordPress multisite

en: Would you mind giving us some feedback?
da: Vil du have noget imod at give os nogle feedback?

en: Yes
da: Ja

en: Yes!
da: Ja!

en: Yes, I link the users manually
da: Ja, jeg forbinder brugerne manuelt

en: Yes, let the plugin create the User Folders for me.
da: Ja, lad plugin'et oprette brugermapperne for mig.

en: Yiddish
da: Jiddisch

en: You are about to approve this collection.
da: Du er ved at godkende denne samling.

en: You are not authorized to add a file.
da: Du har ikke tilladelse til at tilføje en fil.

en: You are not authorized to add a folder
da: Du har ikke tilladelse til at tilføje en mappe

en: You are not authorized to add folders in this directory
da: Du har ikke tilladelse til at tilføje mapper i dette bibliotek

en: You are not authorized to add something in this directory.
da: Du har ikke tilladelse til at tilføje noget i denne mappe.

en: You are not authorized to edit files in this directory
da: Du har ikke tilladelse til at redigere filer i dette bibliotek

en: You are not authorized to edit this file or folder
da: Du har ikke tilladelse til at redigere denne fil eller mappe

en: You are not authorized to rename files in this directory
da: Du har ikke tilladelse til at omdøbe filer i dette bibliotek

en: You are not authorized to rename folder
da: Du har ikke tilladelse til at omdøbe mappe

en: You are not authorized to rename this file
da: Du har ikke tilladelse til at omdøbe denne fil

en: You are not authorized to rename this file or folder
da: Du har ikke tilladelse til at omdøbe denne fil eller mappe

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
da: Du bruger en browser, der ikke har Flash-afspiller aktiveret eller installeret. Tænd for dit Flash player-plugin, eller download den nyeste version fra https://get.adobe.com/flashplayer/

en: You are using:
da: Du bruger:

en: You can add %s?module_pass=...%s to the URL of your page to automatically unlock the module.
da: Du kan tilføje %s?module_pass=...%s til URL'en på din side for automatisk at låse modulet op.

en: You can adjust the limit for this user via %s
da: Du kan justere grænsen for denne bruger via %s

en: You can convert uploaded documents to Google Documents if the file format is supported.
da: Du kan konvertere uploadede dokumenter til Google Documents, hvis filformatet understøttes.

en: You can display audio, video and image files directly, without having to embed them in an iframe.
da: Du kan vise lyd-, video- og billedfiler direkte uden at skulle indlejre dem i en iframe.

en: You can enable the upload functionality via the Actions tab.
da: Du kan aktivere upload-funktionen via fanen Handlinger.

en: You can find more information regarding the Personal Folders feature, including video instructions, in the %s[Online Documentation]%s.
da: Du kan finde flere oplysninger om funktionen Personlige mapper, herunder videoinstruktioner, i %s[Onlinedokumentation]%s.

en: You can manually link users to their Personal Folder via the %s[Personal Folders]%s menu page.
da: Du kan manuelt linke brugere til deres personlige mappe via menusiden %s[Personlige mapper]%s.

en: You can now authorize the plugin to access your %s account
da: Du kan nu give plugin'et adgang til din %s-konto

en: You can now close this browser window.
da: Du kan nu lukke dette browservindue.

en: You can now start uploading documents for the products you have ordered.
da: Du kan nu begynde at uploade dokumenter for de produkter, du har bestilt.

en: You can revoke the authorization via the Dasbhoard tab.
da: Du kan tilbagekalde godkendelsen via fanen Dasbhoard.

en: You can set a custom time period for this module. This overrides the global setting.
da: Du kan indstille en brugerdefineret tidsperiode for dette modul. Dette tilsidesætter den globale indstilling.

en: You can set an interval using one of the following terms: %s. For example: %s.
da: Du kan indstille et interval ved hjælp af en af følgende betegnelser: %s. For eksempel: %s.

en: You can set custom usage restrictions that override the module/global usage restrictions set. If no values are set, the module or global restrictions are used.
da: Du kan indstille brugerdefinerede brugsrestriktioner, der tilsidesætter de indstillede modul/globale brugsrestriktioner. Hvis der ikke er angivet nogen værdier, bruges modulets eller de globale begrænsninger.

en: You can set individual limits for each of your users in their user profile.
da: Du kan sætte individuelle grænser for hver af dine brugere i deres brugerprofil.

en: You can shorten the links created by the plugin with the the shorten APIs of TinyURL, Shorte.st, Rebrandly and Bit.ly.
da: Du kan forkorte de links, der er oprettet af pluginet, med forkortelses-API'erne fra TinyURL, Shorte.st, Rebrandly og Bit.ly.

en: You can upload your documents on the %sorder page%s
da: Du kan uploade dine dokumenter på %sordresiden%s

en: You can use pixels or percentages. For instance: %s.
da: Du kan bruge pixel eller procenter. For eksempel: %s.

en: You can use the plugin in %s.
da: Du kan bruge plugin'et i %s.

en: You do not have permission to save modules.
da: Du har ikke tilladelse til at gemme moduler.

en: You do not have permissions to do any changes to this selection.
da: Du har ikke tilladelse til at foretage ændringer i dette valg.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
da: Du har ikke tilstrækkelige rettigheder til at tilgå denne side.

en: You don't have the %s mbstring PHP extension%s enabled in your PHP configuration/package
da: Du har ikke aktiveret %s PHP-udvidelsen mbstring %s i din PHP-konfiguration / -pakke

en: You have reached the number of ZIP downloads allowed for today. You will be able to download new ZIP files tomorrow.
da: Du har nået antallet af tilladte ZIP-downloads for i dag. Du vil være i stand til at downloade nye ZIP-filer i morgen.

en: You have reached the number of downloads allowed for this file today. You will be able to download more content tomorrow.
da: Du har nået det tilladte antal downloads for denne fil i dag. Du vil kunne downloade mere indhold i morgen.

en: You have reached the number of downloads allowed for today. You can download more content tomorrow.
da: Du har nået det tilladte antal downloads for i dag. Du kan downloade mere indhold i morgen.

en: You have reached your bandwidth limit for today. You will be able to download more content tomorrow.
da: Du har nået din båndbreddegrænse for i dag. Du vil kunne downloade mere indhold i morgen.

en: You have reached your usage limit of
da: Du har nået din brugsgrænse på

en: You need at least PHP %s if you want to use this plugin
da: Du har mindst brug af PHP%s, hvis du vil bruge dette plugin

en: You will be asked to grant the application the permissions as described below.
da: Du vil blive bedt om at give applikationen de tilladelser, der er beskrevet nedenfor.

en: Your Account is not verified. Please take a look at %sthis Article%s for more information how to verify your account
da: Din konto er ikke verificeret. Se%sthis artikel%s for at få flere oplysninger om, hvordan du bekræfter din konto

en: Your Bitly user name.
da: Dit Bitly-brugernavn.

en: Your browser does not support HTML5. You can only download this file
da: Din browser understøtter ikke HTML5. Du kan kun downloade denne fil

en: Your server does not have cURL enabled - The plugin cannot communicate with the API service. Contact your hosting provider.
da: Din server har ikke CURL aktiveret - Plugin kan ikke kommunikere med API-tjenesten. Kontakt din hostingudbyder.

en: Your server does not support the %s function - this is required for the caching mechanisms. Please enable this function to prevent caching problems.
da: Din server understøtter ikke%s-funktionen - dette er nødvendigt for cache-mekanismerne. Aktivér denne funktion for at forhindre cache-problemer.

en: Your server does not support the %s function - this is required to compress the output of the plugin.
da: Din server understøtter ikke%s-funktionen - dette er nødvendigt for at komprimere output fra plugin.

en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding.
da: Din server understøtter ikke%s-funktionerne - dette er nødvendigt for bedre karakterkodning.

en: Your site is not using HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Learn more about HTTPS and SSL Certificates</a>.
da: Din butik bruger ikke HTTPS. <a href="%s" target="_blank">Lær mere om HTTPS og SSL-certifikater</a> .

en: Your website cannot establish a secure connection with the licensing server. This will cause their plugins to stop working because the licence cannot be validated.
da: Din hjemmeside kan ikke etablere en sikker forbindelse med licensserveren. Det vil få deres plugins til at holde op med at virke, fordi licensen ikke kan valideres.

en: ZIP downloads
da: ZIP-downloads

en: allow_url_fopen is a PHP setting that lets you open and read files from the web just like local files, but it can pose security risks if not used carefully.
da: allow_url_fopen er en PHP-indstilling, der lader dig åbne og læse filer fra nettet ligesom lokale filer, men den kan udgøre en sikkerhedsrisiko, hvis den ikke bruges med omtanke.

en: and content
da: i de faglige sektioner

en: by %s
da: af %s

en: cURL installed but unable to retrieve version.
da: cURL installeret, men kan ikke hente version.

en: file
da: fil

en: file(s)
da: filer

en: folder
da: mappe

[ctx: no user roles]
en: None
da: Ingen

en: reCAPTCHA protects you against spam and other types of automated abuse. With this reCAPTCHA (V3) integration module, you can block abusive downloads of your files by bots. Create your own credentials via your %s.
da: reCAPTCHA beskytter dig mod spam og andre former for automatiseret misbrug. Med dette reCAPTCHA (V3)-integrationsmodul kan du blokere misbrugte downloads af dine filer fra robotter. Opret dine egne legitimationsoplysninger via din %s.

en: selected
da: valgt

en: selection
da: udvælgelse

[ctx: the plugin title]
en: A new version of the %s plugin is available.
da: En ny version af pluginet %s er tilgængelig.

[ctx: the plugin title]
en: Could not determine if updates are available for %s.
da: Kunne ikke bestemme, om der er opdateringer til%s.

[ctx: the plugin title]
en: The %s plugin is up to date.
da: %s plugin er opdateret.

en: today
da: i dag

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
da[0]: Alle < span class = "count" > ( %s) </span>
da[1]: Alle < span class = "count" > ( %s) </span>

en: was added
da: blev tilføjet

en: {{An user:%1$s}} has finished uploading files
da: {{An user:%1$s}} er færdig med at uploade filer

en: {{An user}} has finished uploading files
da: {{En bruger}} er færdig med at uploade filer
